USA - ZACHODNIE WYBRZEŻE (16 DNI)

1 DZIEŃ (20.09.2017): LEGNICA – LOTNISKO – SAN FRANCISCO

Zbiórka w Legnicy. Transfer busem na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do San Francisco. Odbiór bagaży, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny po podróży. Wieczorem spacer po nabrzeżu. Nocleg.

2 DZIEŃ (21.09.2017): SAN FRANCISCO

Śniadanie w Hotelu. Całodzienne zwiedzanie największych atrakcji San Francisco. W „Mieście nad Zatoką” odnajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, kolorowe nabrzeże. Zwiedzanie Alamo Square z pięknymi domkami w wiktoriańskim stylu (Painted Ladies), najbardziej kręta ulica na świecie Lombard Street, „Fisherman`s Warf” i Golden Gate Park. Przejazd charakterystycznym tramwajem. Zobaczymy także: Civic Centre, Davis Symphony Hall, Main Library, Opera House i Old Mission Dolores, gdzie narodziło się miasto. Zatrzymamy się na szczycie Twin Peaks, aby zobaczyć panoramę całej zatoki, kontynuujemy przejazd przez Japaneese Tea Garden. Po zwiedzeniu ogrodu pojedziemy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do słynnego mostu Goden Gate. Przejazd przez most do punktu widokowego Vista Point North, skąd roztacza się wspaniały widok na San Francisco, zatokę, wyspę Alcatraz i wyspę Anioła. Po krótkim odpoczynku w China Town rozpoczniemy ponad 2 godzinną wycieczkę-rejs na wyspę Alcatraz, na której znajdują się ruiny słynnego więzienia. Wieczorem powrót do Hotelu i kolacja powitalna dla grupy.

3 DZIEŃ (22.09.2017): SAN FRANCISCO – NAPA VALLEY – SACRAMENTO

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu, wyruszamy na całodzienną wycieczkę do słynnych winnic połączoną z degustacją (za dodatkową opłatą), położonych w dolinie Napa – powszechnie uznawanych za centrum amerykańskiego przemysłu winiarskiego. Pierwszy przystanek w winiarni Domaine Chandon, założonej w 1973 roku i będącej pierwszą francuską winiarnią produkującą musujące wino. W kolejnej winiarni V. Sattuni, zjemy lunch na polu piknikowym (dla chętnych). Po czym udamy się do rodzinnej winiarni Flora Springs, składającą się z ośmiu różnych winnic w Dolinie Napa, zakupiona na przestrzeni dwudziestu lat i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Kolejny przystanek w winiarni Andretti, należącej do Mario Andretti – słynnego kierowcy wyścigowego Indy 500 i jedynym miejscu gdzie zakupić można te wina. I ostatni przystanek w winiarni Rutherford Ranch położonej na słynnym szlaku Silverado i produkującą jedno z najlepszych win w Dolinie Napa. Następnie przejazd do Hotelu w Sacramento, zakwaterowanie, nocleg.

4 DZIEŃ (23.09.2017): SACRAMENTO – LAKE TAHOE

Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu. Zwiedzanie Sacramento, oglądanie jego najsłynniejszej części, tzw. Old Sacramento - National Historic Landmark District oraz State Historic Park - leżącego przy pięknej rzece tętniącego życiem Sacramento. Znajduje się tu wiele sklepów, restauracji, a także muzeów, gdzie można podziwiać eksponaty z czasów gorączki złota w Kalifornii i kolei transkontynentalnej. Następnie wizyta w starej kopalni złota, przejazd do Hotelu w Lake Tahoe, zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ (24.09.2017): LAKE TAHOE

Śniadanie w Hotelu, dzień poświęcony na relaks i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Dla chętnych możliwość realizacji Wycieczki rowerowej wokół jeziora, pływanie kajakami czy też odrobina wspinaczki po okolicznych górach (atrakcje za dopłatą). Nocleg.

6 DZIEŃ (25.09.2017): LAKE TAHOE – YOSEMITE    

Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu. Wyjazd do położonego we wschodniej Kalifornii, w górach Sierra Nevada PARKU NARODOWEGO YOSEMITE, zachwycającego wysokimi ścianami dolin, niezwykłą roślinnością i wodospadami. Spacer Doliną Yosemite. W parku podziwiać można Yosemite - najwyższy wodospad w Ameryce Północnej i gigantyczne sekwoje, z których najstarsze mają 2600-2700 lat! Przejazd do Hotelu w okolicach Fresno, zakwaterowanie, nocleg.

7 DZIEŃ (26.09.2017): FRESNO   

Śniadanie. Przejazd do miasta Fresno do PARKU NARODOWEGO SEKWOI w południowej części gór Sierra Nevada. Słynie z mamutowców olbrzymich, w tym z największego drzewa na świecie o nazwie Generał Sherman, rosnącego w Lesie Olbrzymów, gdzie znajduje się pięć z dziesięciu największych drzew na świecie. Przejazd do Hotelu w okolicy miasta Fresno, zakwaterowanie, nocleg.

8 DZIEŃ (27.09.2017): FRESNO – DEATH VALLEY – LAS VEGAS

Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO DOLINY ŚMIERCI, położonego w południowej Kalifornii i uważanego za najgorętsze miejsce na ziemi, niemal całkowicie pozbawione wody i cienia. Najniżej położony punkt znajduje się 86 m p.p.m., stanowiąc największą depresję w Ameryce Północnej. Następnie przejazd do LAS VEGAS, spacer po mieście hazardu, rozrywki, przepychu, kiczu, olbrzymich neonowych reklam i wielkich pieniędzy. Las Vegas budzi skrajne emocje – jednych zachwyca, innych odstrasza. Wieczorem Cirque du Soleil – wielkie show (dla chętnych). Zakwaterowanie w Hotelu przy słynnym Las Vegas Boulvard.

9 DZIEŃ (28.09.2017): LAS VEGAS – BRYCE CANYON – ST. GEORGE   

Wczesne śniadanie w Hotelu, wykwaterowanie. Wyjazd na zwiedzanie PARKU NARODOWEGO KANIONU BRYCE w stanie Utah. Park charakteryzują skupiska skalnych iglic i spirali, w odcieniach żółci, pomarańczu i czerwieni, tworzące magiczny krajobraz. Zejście na dno kanionu. Przejazd do Hotelu w St. George, zakwaterowanie, nocleg.

10 DZIEŃ (29.09.2017): ST. GEORGE – ZION CANYON – LAKE POWELL – LAS VEGAS    

Śniadanie w Hotelu, wykwaterowanie. Wyprawa do PARKU NARODOWEGO KANIONU ZION, przeprawa przez dolinę i popołudniu przejazd do Page, chwila odpoczynku połączona z rejsem po Lake Powell. Przejazd do Las Vegas, zakwaterowanie w Hotelu, nocleg.

11 DZIEŃ (30.09.2017): LAS VEGAS - ZAPORA HOOVERA – GRAND CANYON – LAS VEGAS

Śniadanie w Hotelu, wyjazd na całodzienną wycieczkę. Zwiedzanie TAMY HOOVERA, położonej na granicy Nevady z Arizoną, wśród skalistych grzbietów Black Mountains. Następnie przejazd do PARKU NARODOWEGO WIELKIEGO KANIONU, największego i najstarszego na świecie tworu skalnego. Każdego roku jest on odwiedzany przez ok. 5 mln turystów. Przelot helikopterem na dno kanionu. W drodze powrotnej przejazd fragmentem legendarnej ROUTE 66. Powrót i nocleg w Las Vegas.

12 DZIEŃ (01.10.2017): LAS VEGAS – SANTA MONICA – MALIBU – SANTA BARBARA – LOS ANGELES

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wczesny wyjazd do Los Angeles. Zwiedzanie miejscowości nad Oceanem Spokojnym: słynnego i uwielbianego przez gwiazdy Malibu, Santa Barbara z najstarszym w Kalifornii drewnianym molo oraz Santa Monica słynąca z filmu „Baywatch” (Słoneczny Patrol). Zakwaterowanie i nocleg w Hotelu przy plaży w Los Angeles.

13 DZIEŃ (02.10.2017): LOS ANGELES   

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienne zwiedzanie miasta Aniołów z przewodnikiem – przy legendarnym Chińskim teatrze rozpoczniemy spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei gwiazd, aby kontynuować przejazd przez dzielnice domów aktorów w Beverly Hills. Czas na lunch, a po nim kontynuacja przejazdu Bulwarem Zachodzącego Słońca do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center celem zakupu pamiątek. Zwiedzanie Los Angeles zakończymy przejazdem przez Merlose Avenue i Rodeo Drive – najdroższą i najbardziej elegancką ulicą świata. W drodze powrotnej do hotelu okazja do zrobienia zdjęć na tle słynnego napisu HOLLYWOOD. Zakwaterowanie i nocleg w Hotelu w Hollywood.

14 DZIEŃ (03.10.2017): LOS ANGELES

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek bądź na opcjonalne wycieczki typu: Universal Studios (8 godz.), Sea World of San Diego (6 godz.), Disneyland (7 godz.) bądź San Diego Zoo Tour (4 godz.). Kolacja pożegnalna i nocleg w Hotelu.

15 DZIEŃ (04.10.2017): LOS ANGELES – LOTNISKO EUROPEJSKIE

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu. Wyjazd na lotnisko i wylot do Berlina.

16 DZIEŃ (05.10.2017): LOS ANGELES – LOTNISKO EUROPEJSKIE – LEGNICA

Przylot na lotnisko. Transfer autokarem do Legnicy.

ŚWIADCZENIA:

Cena obejmuje:

 • Transfer autokarem na lotnisko i z powrotem
 • Przelot przez jeden z portów europejskich do San Francisco – przelot powrotny z Los Angeles
 • 14 noclegów w hotelach 3* gwiazdkowych w pokojach 2/3 os.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • 14 śniadań, 2 kolacje
 • Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os. z łazienkami
 • Serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota
 • Ubezpieczenie NWW i KL

Cena nie obejmuje:

 • Koszt wizy amerykańskiej – koszt wizy 160$, koszt pośrednictwa wynosi 100zł
 • Posiłków poza śniadaniami
 • Wycieczek opcjonalnych poza programem ramowym wycieczki
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i lokalnego pilota
 • Degustacje wina
 • Wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 250$

UWAGI:

 • Program jest ramowy. Z niespodziewanych przyczyn kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.
 • Zaleca się paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).

Informacje Praktyczne:

Elektryczność:

 • Napięcie 110 wolt, europejskie urządzenia wymagają przetwornika.

Warunki wjazdowe, celne, wizy:

 • Polacy musza posiadać wizę, jak również bilet powrotny i wystarczającą sumę pieniędzy.
 • Posiadaczowi wizy turystycznej nie wolno pracować ani studiować
 • Każdy przybywający do USA otrzymuje dwa formularze, które musi wypełnić przed dojściem do kontroli celnej. Formularz imigracyjny zawiera standardowe pytania na temat podróżnego, jak również należy w nim podać miejsce zatrzymania oraz cel wizyty. Część z datą i miejscem wjazdu do USA zostaje przytwierdzona przez urzędnika imigracyjnego do paszportu. Przy wyjeździe zostaje ten dokument usunięty. Problemy z urzędem imigracyjnym zdarzają się rzadko. Urzędnicy nie są przyjacielscy, ale sprawnie przepuszczają napływających pasażerów. Należy jednak pamiętać, że urzędnik ma prawo odmówić prawa przekroczenia granic, nawet pomimo ważnej i legalnej wizy.
 • Drugi formularz zawiera informacje na temat wszystkich wwożonych towarów, które podlegają ocleniu. Wwożone dolary (w gotówce lub czekach podróżnych) trzeba zadeklarować, jeżeli ich suma przekracza 10.000 $. Bez cła można wwieść 200 papierosów i 100 cygar (oprócz kubańskich), 1 litr alkoholu. Wwóz świeżego pożywienia (wędlin, pieczywa, jarzyn, owoców) jest ZABRONIONY. Oprócz artykułów spożywczych nie wolno wwozić: pierza, broni, wydawnictw pornograficznych, losów loterii pieniężnych, słodyczy zawierających alkohol oraz dzieł sztuki. Zakaz wwozu dotyczy także produktów pochodzących z Korei Północnej, Iraku, Libii i Kuby. Za złapanie na próbie przemytu narkotyków grozi więzienie oraz odnotowanie w kartotece co jest równoznaczne z dożywotnim zakazem wjazdu do USA.