Budapeszt - Esztergom i zakole Dunaju

1 DZIEŃ  – 13.09.2017 - wyjazd z Legnicy/Wrocławia

ok godz. 22.00, przejazd nocny do BUDAPESZTU – stolicy Węgier.

 

2 DZIEŃ  – 14.09.2017

przyjazd do Budapesztu, wjazd na Wzgórze Gellerta - podziwianie panoramy miasta, następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe - który jest bez wątpienia najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Budapeszcie. To tu znajduje się najstarsza część miasta: Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany, a układ ulic i  zabudowa zachowała swój pierwotny charakter. Wieżą Marii Magdaleny, Bramą Wiedeńską, Placem Disz. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – 15.09.2017

śniadanie, spacer po śródmieściu Pesztu (9h): Parlament - należący do największych budynków parlamentarnych na świecie, wzorowany na gmachu parlamentu londyńskiego, następnie Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża. Spacer po najstarszej części Budapesztu – ul. Vaci, plac Fő z barokową zabudową, Kościołem Św. Macieja. Ok. godziny 17:00 powrót do hotelu, czas wolny. Przejazd na OBIADOKOLACJĘ POŁĄCZONĄ Z WIECZOREM WĘGIERSKIM Z CZARDASZEM Z ALL INCLUSIVE PRZY MUZYCE – zespół na żywo – Tradycyjna kuchnia węgierskich bratanków połączona z muzyką węgierską to niezapomniana zabawa. Kolacja składa się z kilkunastu dań i alkoholi w wielu różnorodnych zestawach. Doskonały program rozrywkowy, który składa się z prezentacji folklorystycznych i pokazów wokalno-tanecznych. Powrót do hotelu, nocleg.

 

4/5 DZIEŃ – 16/17.09.2017

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum, spacer po Placu Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, na którym stoi 36-metrowa kolumna, zwieńczona posągiem archanioła Gabriela, Przejazd na przystań i rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju. Wyjazd do ESZTERGOMU, zwiedzanie Bazyliki - wznoszącej się na otoczonym falami Dunaju wzgórzu zamkowym. Bazylika, uważana jest za największe dzieło węgierskiego klasycyzmu, jest symbolem miasta i największą świątynią na terenie kraju. Obiad w regionalnej restauracji z muzyką na żywo. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Wrocławia w późnych godz. nocnych.

 

UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wew. obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz nie ujętych w świadczeniach wg programu. Na wstępy wg uznania  należy przeznaczyć ok. 25,-eur.- Kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Bazylika

 

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem LUX (barek, klimatyzacja, dvd)
  • 2 noclegi w Budapeszcie w hotelu 3***, w pokojach 2,3 os. z łazienkami
  • 2 śniadania
  • 1 obiadokolacja
  • 1 obiad
  • 1 OBIADOKOLACJA POŁĄCZONA Z WIECZOREM WĘGIERSKIM Z ALL INCLUSIVE PRZY MUZYCE w Budapeszcie
  • REJS STATKIEM PO DUNAJU
  • Opieka pilota /przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL