IZRAEL - JORDANIA

IZRAEL - JORDANIA

TWL AWIW - BETLEJEM – JEROZOLIMA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA - PETRA - GÓRA OLIWNA - MORZE MARTWE - TEL AVIW

WYCIECZKA 8 – DNIOWA

TERMIN: 12.10.-19.10.2021                                          CENA: 3.695 zł/os

 

1 DZIEŃKATOWICE - TEL AWIW
Zbiórka w Legnicy o godz. ….. przejazd na lotnisko w Katowicach, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Izraela. Przylot do Tel Awiwu, przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2 DZIEŃBETLEJEM - JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do JEROZOLIMY do Ain Karem. Wizyta w Kościele, który upamiętania spotkanie dwóch brzemiennych – Maryi oraz św. Elżbiety. Przejście do Kościoła św. Jana Chrzciciela. Powrót do Hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 DZIEŃJEROZOLIMA – STARE MIASTO

Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY do Bramy Lwów. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej i zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu. Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Spacer przez żydowską dzielnicę na Syjon. Wizyta w Wieczerniku – Sali ostatniej wieczerzy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Powrót do Hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 DZIEŃNAZARET - KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABGHA - AMMAN

Wczesne śniadanie. Przejazd do NAZARETU, wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Następnie nawiedzenie Sanktuarium w KANIE GALILEJSKIEJ. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Przejazd do Kościoła Prymatu św. Piotra. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Piesze przekroczenie granicy i przejście do autokaru jordańskiego po zakończeniu odprawy. Przejazd do Ammanu, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

5 DZIEŃAMMAN- GÓRA NEBO - MADABA - WADI MUSA

Śniadanie. Przejazd przez AMMAN – panorama miasta. Przejazd do MADABY – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą, składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na GÓRZE NEBO – miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Przejazd do Wadi Musa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃPETRA

Śniadanie. Zwiedzanie PETRY – starożytna metropolia na południowym szlaku karawanowym. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Przejazd na granicę jordańsko - izraelską. Piesze przekroczenie granicy i przejście do autokaru izraelskiego po zakończeniu odprawy. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 DZIEŃGÓRA OLIWNAJEROZOLIMA – MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd na GÓRĘ OLIWNĄ – panorama na miasto. Potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Przejazd nad MORZE MARTWEkąpiel i wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

8/9 DZIEŃ TEL AWIW - KATOWICE

Śniadanie. Przejazd do Tel Aviwu. City tour po ulicach miasta. Następnie odpoczynek na plaży lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie, zwiedzanie starej części miasta, według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, JaffetPrzejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Katowic o godz. 21.40. Przylot o godz. 00.30 dnia 28.05.2020, przejazd do Legnicy. Zakończenie wycieczki.

 

Cena zawiera: transfer z Legnicy na lotnisko i z powrotem, bilet lotniczy Katowice - Tel Aviv - Katowice, bagaż rejestrowany 20kg oraz mała torebka, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych w hotelach 3*/4*, 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja) + woda do obiadokolacji, udział w programie imprezy, opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, BP, opłaty lotniskowe i paliwowe

Cena nie zawiera: obowiązkowo na realizacje programu tj.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, obligatoryjnych napiwków oraz zestaw audioguide – należy przeznaczyć 230$.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pierwszy i ostatni dzień przeznaczone sa na przeloty. Godziny lotów mogą ulec zmianie.

Uwagi: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z Izraela. Osoby posiadające pieczątkę w paszporcie potwierdzającą pobyt w Arabii Saudyjskiej i Emiratów Arabskich mogą być nie wpuszczeni na terytorium Izraela. Zaleca się wymianę paszportu.