IZRAEL - JORDANIA

BETLEJEM – GÓRA OLIWNA - JEROZOLIMA – ŚCIANA PŁACZU – YAD VASCHEM - CEZAREA – HAJFA – AKKO – NAZARET – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – MORZE MARTWE – JERYCHO – QELT - TEL AVIW – JAFFA

WYCIECZKA 8 – DNIOWA

TERMIN: wkrótce nowy termin                                           CENA: 3.695 zł/os

 

1 DZIEŃ – Zbiórka w Legnicy,  wyjazd autokarem na lotnisko w Katowicach. Odprawa. Przelot do Izraela na lotnisko  Ben Guriona w Tel Avivie. Transfer do Betlejem. Obiadokolacja i Nocleg w Betlejem.

2 DZIEŃ – Po śniadaniu. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Kościele Pater Noster - miejscu gdzie Jezus nauczał Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Przejście na taras widokowy - gdzie zabaczą Państwo widok na Jerozolimę i topografią Starego Miasta. Przejście trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit - miejsca gdzie znajduję się kościół w kształcie zastygłej łzy. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym. Przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy - miejsce w którym Anioł ogłasza dobrą nowinę. Przerwa na lunch lub kawę. Przejazd do Centrum Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pana Jezusa. Najstarszy kościół wybudowany przez Świętą Helenę stojący do dziś. A potem odwiedzimy miejsce cudów - Grotę Mleczną to tu Maryja karmiąc Jezusa uroniła krople mleka. Tu pielgrzymują kobiety chrześcijańskie i muzułmańskie by modlić się o szczęśliwe macierzyństwo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 DZIEŃ – Po wczesnym śniadaniu. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym - dziś stoją tam Meczety Al Aksa i Kopuła na skale (z zewnątrz). Wizyta pod Ścianą Płaczu - jedyny zachowany fragment z zachodniego muru oporowego okalającego Świątynię Jerozolimską. Przejście przez dzielnicę żydowską możliwość zobaczenia złotej menory. Dojście na Syjon Chrześcijański wizyta w Wieczerniku i Synagodze Grobu Króla Dawida. Neoromańskie Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd na nową Jerozolimę. Stop i zwiedzanie Wielkiej Synagogi. Wizyta w Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. * Opcjonalnie Jerozolima Nocą - nocna wizyta pod Ścianą Płaczu; przejazd przez ortodoksyjną dzielnicę Mea Sharim, czas wolny na Mamili - współczesne centrum handlowe, którego lokalizacja jest cudownie wkomponowana w architekturę miasta, wizyta pod Knesetem i Menorą.

4 DZIEŃ – Po śniadaniu. Przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej - postój przy akwedukcie. Wybudowane w czasach Heroda Wielkiego aż do okresu Krzyżowców stanowiło jeden z najważniejszych portów regionu. Przejazd do Hajfy - wizyta na tarasie widokowym Ogrodów Bahaiów. Jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Przejazd do Akko - przerwa lunchowa, spacer ulicami miasta dla chętnych możliwość zwiedzania pozostałości twierdzy Krzyżowców (wstęp dodatkowo płatny). Przejazd do Nazaretu - wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP - największa katolicka świątynia na Bliskim Wschodzie. Wizyta w Kanie Galilejskiej. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 DZIEŃ – Po śniadaniu. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim - możliwość podziwiania niesamowitych widoków - górnej i dolnej Galilei, Wzgórz Golan. Góra 8 Błogosławieństw, będzie kolejnym punktem na szlaku podróży w ojczyźnie Chrystusa. Wizyta w Kafarnaum - parku narodowym w którym znajdują się pozostałości tego bazaltowego miasta, które stanowiło dom Jezusa przez ponad 20 miesięcy. Po drodze wizyta w Kościele Prymatu Świętego Piotra - tu kryje się skarb chrześcijaństwa Mensa Christi. Potem wizyta w miejscu Rozmnożenia Chleba i Ryb tu pod ołtarzem odnajdziemy ślad na ziem, który pozwoli zdefiniować to miejsce. Na koniec wizyty w Galilei - Góra Tabor. Emocjonujący wjazd taksówkami na miejsce Przemienienia Pańskiego. Blisko 590 metrów powyżej poziomu morza. Powrót do Betlejem ( Czas przejazdu 2h i 30 min). Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ – Po śniadaniu. Przejazd nad Morze Martwe na plaże Neve Midbar około 3 godzin odpoczynku i kąpieli w leczniczej wodzie zawierającej dobroczynne minerały. Największe SPA w regionie. Możliwość korzystania z leczniczego błota. Przejazd do Jerycha. Widok na Górę Kuszenia ( możliwość wjazdu cena 15 usd). Stop pod sykomorą Zacheusza. W drodze powrotnej postój na polu widokowym na dolinę Qelt. Obiadokolacja i nocleg. 

7 DZIEŃ – Po śniadaniu. Przejazd do Jerozolimy. Przejście ulicą Via Delorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego, zwiedzanie zarówno Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego ostatnią drogą Jezusa. Po drodze wizyta w kościele św. Anny oraz miejsca więzienia Chrystusa. Czas Wolny - na starym mieście. Powrót do Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

8/9 DZIEŃ – Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Tel Aviwu. City tour po ulicach miasta. Następnie odpoczynek na plaży lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie, zwiedzanie starej części miasta, według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jaffet. Transfer na lotnisko. Ze względów bezpieczeństwa odprawa rozpoczyna się na 3 godzinny przed odlotem. po wylądowaniu w Katowicach transfer autokarem do Legnicy.

 

Cena zawiera: Transfer autokarem: Legnica – Katowice – Legnicsa, bilet lotniczy Katowice – Tel Aviv – Katowice, Bagaż rejestrowany 20kg oraz mała torebka –  transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, podczas części objazdowej zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych, w hotelach 3*/4*, 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja) + woda do obiadokolacji, udział w programie imprezy, opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, BP, opłaty lotniskowe i paliwowe, wieczór integracyjny przy muzyce i winie w hotelu.

Cena nie zawiera: obligatoryjnie: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, obligatoryjnych napiwków oraz zestaw audioguide – 230 $. 

Uwagi: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z Izraela. Osoby posiadające pieczątkę w paszporcie potwierdzającą pobyt w Arabii Saudyjskiej i Emiratów Arabskich mogą być nie wpuszczeni na terytorium Izraela. Zaleca się wymianę paszportu.