HISZPANIA – SŁONECZNA ANDALUZJA (8 DNI)

1 DZIEŃ:  WROCŁAW – MALAGA 

Przejazd na lotnisko do Wrocławia. Odprawa paszportowo –bagażowa. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu nad morzem w okolicach Malagi. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: MALAGA – RONDA – LA LINEDA DE LA CONCEPCION

Śniadanie. Zwiedzanie Malagi - zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą, bodega El Pimpi – jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa, którego dom - muzeum zobaczymy w trakcie spaceru. Przejazd do Rondy - jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie: Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren korridy. Spacer po mauretańskiej starówce: XVIII­‑wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu rzek Tag i Guadalvín, Plaza de la Duquesa de Parcent - najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem.  Przejazd do hotelu nad morzem w La Lineda de la Concepcion (ok. Gibraltaru). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: LA LINEDA DE LA CONCEPCION – GIBRALTAR

Śniadanie. Przejazd do Gibraltaru - miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Wjazd mini busami lub taksówkami na punkt widokowy Punta Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykański., Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja połączona z wieczorkiem integracyjnym przy winie i muzyce. Nocleg.

4 DZIEŃ: LA LINEDA DE LA CONCEPCION – KADYKS – SEVILLA

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Kadyksu - uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda de Apadoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genoves, Plaza de Espana, Kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich, krętych uliczek. Przejazd do Sevilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: Spacer dawną dzielnicą żydowską Santa Cruz ku Gotyckiej Katedrze - największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba oraz wieża Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. W 1987 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na Plaza de Espańa – wizytówki stolicy Andaluzji gdzie kręcone były sceny do sławnego filmu Gwiezdne Wojny. Przyjazd do hotelu w Sevilli. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wyjścia na wieczorne show Flamenco). Nocleg.

5 DZIEŃ: SEVILLA – KORDOBA – GRANADA

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie: słynna Mezquita – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto, oraz dzielnica żydowska – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Roma (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV wieczna Torre de la Calahorra, Przejście urokliwą Calle de las Flores, która udekorowana jest pięknymi kwiatami. Przejazd do Granady. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: GRANADA – COSTA DEL SOL

Śniadanie. Zwiedzanie Granady – perły Andaluzji, położonej u stóp pasma gór Sierra Nevada. Spacer po ogromnym zespole pałacowo-ogrodowym Alhambry i Generallife – letniej rezydencji dynastii Nasrydów, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury mauretańskiej w Europie Zachodniej. Następnie przejście uliczkami Albaicin, najstarszej i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Przejazd do hotelu nad morzem w okolicach Malagi. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: COSTA DEL SOL

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem- 3 posiłki + napoje

8 DZIEŃ: COSTA DEL SOL – POLSKA

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Maladze. Powrót do Polski. Transfer z lotniska.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • Transfer na lotnisko do Wrocławia i z powrotem
  • Przelot samolotem
  • Opłaty lotniskowe
  • Autokar klasy LUX na całej trasie zwiedzania – napoje chłodzące w autokarze
  • 7 noclegów w hotelach ***/****, w pokojach 2,3 os. z łazienkami
  • 7 śniadań w formie bufetu
  • 7 obiadokolacji w formie bufetu z napojami , w tym jedna  obiadokolacja integracyjna przy winie i muzyce
  • Dzień 7 – wyżywienie: śniadanie obiad i kolacja z napojami do posiłków
  • Opieka pilota na całej trasie zwiedzania
  • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż 

Uwagi:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz według programu. Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów tj. Zamek Gibalfaro, Katedra w Maladze. Plaza de Toros w Ronda,  Giblartar – Jaskinia św. Michała, Mezquita w Kordobie, Katedra w Sewilli – Giralda, Kompleks pałacowy Allhambra w Granadzie oraz przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - 125€ - płatne obligatoryjnie na miejscu.  Dla chętnych fakultatywnie wieczór Flamenco w Sewilli koszt -  29€. Dopłata do pokoju 1-osobowego – 585zł. Lot odbywa się liniami lotniczymi Ryan Air, w cenie biletu zawarty bagaż główny 15kg oraz bagaż podręczny 10kg. Przy zmianie nazwiska, opłata według stawek linii lotniczych. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).