KRAKÓW - WIELICZKA - OŚWIĘCIM (WYCIECZKA 3 DNIOWA)

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ: WYJAZD – WIELICZKA – KRAKÓW

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wczesno porannych, przejazd do WIELICZKI, zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Przejazd do KRAKOWA, zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego - Katedra Królewska, Groty Wawelskie zasłużonych Polaków, Wieża z Dzwonem Zygmunta, Zamek Królewski z dziedzińcem arkadowym (z zewnątrz). Przejazd do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: KRAKÓW

Śniadanie, spacer Trasą Królewską: Rynek Główny z Sukiennicami, Uniwersytet Jagielloński (z zewnątrz), Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Brama Floriańska, Barbakan, Pomnik Bitwy pod Grunwaldem, czas wolny, następnie spacer dzielnicą Kazimierz – magicznego miejsca gdzie przez wieki przenikał się świat żydowsko – chrześcijański: Dzielnica Żydowska, Centrum Kultury Żydowskiej, Synagoga Tempole, Synagoga Kupa, Stara Synagoga, Nowy Cmentarz Żydowski (z zewnątrz), czas wolny. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: KRAKÓW – AUSCHWITZ-BIRKENAU – POWRÓT

Śniadanie, przejazd na starówkę i Przejście Podziemną Trasą Turystyczną „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” (wg potwierdzenia). Wyjazd z Krakowa, przejazd do OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU w OŚWIECIMIU, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Zwiedzanie obozu i muzeum wraz z przewodnikiem. Powrót do ustalonego miejsca w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem LUX
  • 2 noclegi w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • pilot/przewodnik miejscowy
  • ubezpieczenie NNW

UWAGI:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wew. obiektów. Program nie obejmuje biletów wstępu, na które należy dodatkowo przeznaczyć wg uznania ok: Wieliczka z przewodnikiem dla grup szkolnych – 25 zł, Katedra na Wawelu: Dzwon Zygmunta, Groby, Muzeum – 11 zł, Kościół Mariacki – 10 zł, Synagoga Tempole – 5 zł, Synagoga Stara – 9 zł, Podziemna trasa z przewodnikiem – 10 zł, Zwiedzanie grupowe Auschwitz-Birkenau – 15 zł. Cena wycieczki jest uzależniona od ilości uczestników (cena przedstawiona w ofercie jest przygotowana dla grupy 40 osób + 3 wychowawców gratis).