GRECJA – ANTYCZNA PRZYGODA (8 DNI)

1 DZIEŃ: LEGNICA – BERLIN – SALONIKI – AGIA TRIADA

Wyjazd z Legnicy, transfer autokarem na lotnisko w Berlinie, przelot samolotem do SALONIK. Zwiedzanie miasta, gdzie przeplatają się zabytki rzymskie, bizantyjskie i tureckie, spacer od starej dzielnicy tureckiej Kastre do Bazyliki Św. Demetriusza, która jest największą świątynią w Grecji. Przejazd do hotelu 4****, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: AGIA TRIADA – OURANOUPOLI – REJS STATKIEM

Śniadanie, przejazd do Ouranoupoli, następnie Rejs Statkiem wokół Wyspy Athos - wycieczka statkiem do niedostępnej, okrytej mistycyzmem Republiki Monastycznej, w której do dziś panują średniowieczne obyczaje, wciąż brak elektryczności, normalnych dróg oraz wynalazków nowoczesności lub pobyt w hotelu i czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, spotkanie integracyjne z winem i muzyką, nocleg.

3 DZIEŃ: AGIA TRIADA – KALAMBAKA/METEORY – TERMOPILE – DELFY

Śniadanie, wyjazd w okolice Kalambaki – zwiedzanie jednego z klasztorów zawieszonych w chmurach – METEORÓW - jest to jeden z 7 cudów świata. To właśnie tu na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, najbardziej znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane przez Greków wiszącymi klasztorami. Monastery wzniesione na poziomie niedostępnych skalnych szczytów, są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Zwiedzanie jednego z klasztorów. Przejazd autokarem do TERMOPIL - miejsca jednej z najważniejszych bitew starożytnej Grecji, gdzie walkę stoczyli Spartanie przeciwko Persom. Spartan, którzy polegli w walce pochowano na polu bitwy, a na kurhanie znajdującym się w tym miejscu umieszczono tablicę ze słynnym zdaniem: „Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny”. Przy drodze przecinającej wąwóz ustawiono posąg przedstawiający Leonidasa - krótkie zatrzymanie przy pomniku i wąwozie. Wyjazd do Delf i przyjazd do hotelu 3***, zakwaterowanie, obiadokolacja w tawernie, nocleg.

4 DZIEŃ: DELFY – OSSIOS LUKAS – ATENY

Śniadanie, zwiedzanie DELF – prastarego miasta, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Wyrocznia Apollina w Delfach znana była już ok. 1500 lat p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla oraz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Przejazd do OSSIOS LUKAS - wpisanego na listę UNESCO zespołu klasztornego błogosławionego Łukasza, położonego na zboczach Helikonu. Przejazd do Aten, zakwaterowanie w hotelu 3***, obiadokolacja. Wieczorny objazd miasta „Ateny by night’s”, powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ: ATENY – KANAŁ KORYNCKI – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAUROS – ERETRIA

Śniadanie, wyjazd na Argolidę, po trasie postój przy słynnym Kanale Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Sarońską. Zwiedzanie Argolidy: MYKENY – znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona oraz słynna Lwia Brama, następnie przejazd do NAFPLIO – spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, w którym stanowisko archeologiczne zostało wpisane na światową listę UNESCO. Przejazd na Wyspę Evi, zakwaterowanie w hotelu 4****, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: ERETRIA – ATENY

Śniadanie, wyjazd do ATEN zwiedzanie centrum starożytnych Aten: Muzeum Akropolu, Wzgórze Akropolu: Propyleje, świątynia Ateny, Nike Erechtejon, Partenon, Agora Grecka,  Areopag, Onyks, Teatr Dionizosa, Odeon Heroda, Attyka. Zwiedzanie centrum nowożytnych Aten: Biblioteka Narodowa, Uniwersytet, Akademia Ateńska, Pl. Sindagma, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza – uroczysta zmiana warty. Pałac Prezydencki strzeżony przez Gwardię Narodową Ewzoni, Stadion Olimpijski – miejsce Igrzysk Panatenajskich oraz Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej /1889/świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, park Zapio. Spacer po Place. Powrót do hotelu, obiadokolacja, Wieczór Grecki w hotelu, od godz. 23.00 dyskoteka do białego rana, nocleg.

7 DZIEŃ: DZIEŃ WOLNY W HOTELU NA WYSPIE EVIA – ALL INCLUSIVE

Odpoczynek na plaży i przy basenie, czas wolny, WYŻYWIENIE ALL INCLUSIVE do godz. 23.00

8 DZIEŃ: ERETRIA – ATENY – BERLIN – LEGNICA

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Atenach, wylot do Berlina, przylot na lotnisko, transfer autokarem do Legnicy.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

 • transfer autokarem na lotnisko do Berlina i z powrotem
 • przelot samolotem Berlin – Saloniki oraz Ateny – Berlin
 • opłaty lotniskowe i paliwowe
 • bagaż podręczny o wymiarach: 50x40x20 cm, bagaż główny 20 kg
 • autokar LUX podczas pobytu w Grecji – napoje chłodzące w autokarze      
 • 7 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2,3 os. z łazienkami i klimatyzacją
  (2 noclegi ok Salonik nad morzem, 1 nocleg w Delfach, 1 nocleg w Atenach, 3 noclegi na Wyspie Evia mad morzem)
 • 7 śniadań - buffet
 • 6 obiadokolacji – buffet oraz 1 x obiadokolacja serwowana w hotelu w Delfach – kuchnia grecka,
 • woda do obiadokolacji, w Hotelu „Eretria Village” – napoje: woda, soki, wino
 • DZIEŃ 7 - W FORMIE ALL INCLUSIVE w hotelu „Eretria Village
 • Wieczorek integracyjny z winem przy muzyce
 • WIECZÓR GRECKI oraz dyskoteka w hotelu „Eretria Village”
 • Opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 € i BP – 1.000 zł 

Uwagi:
Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów oraz muzeach. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz wg programu. Cena nie zawiera: opłaty za przewodników lokalnych - 35€, biletów wstępu do zwiedzanych wewnątrz obiektów: Meteory – 1 klasztor - 3€, Delfy - 9€, Ossios Lukas - 4€, Ateny: Akropol - 12€, Muzeum Akropolu - 5€, Mykeny - 8€, Epidauros - 6€, System Audio Guide - 18€/6 dni. Razem płatne obligatoryjnie u pilota na miejscu – 100€. Ponadto fakultatywnie możliwość: Rejs wokół Wyspy Athos - 25€, Wieczór Grecki - 25€. Dopłata do pokoju 1 – osobowego – 450 zł. Przy zmianie nazwiska opłata według stawek linii lotniczej. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).