JURA PARK KRASIEJÓW (WYCIECZKA 2 DNIOWA)

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1: WYJAZD – JURA PARK KRASIEJÓW

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych do Krasiejowa. Około godziny 11:00 przyjazd do Jura Parku w Krasiejowie. Celem Wycieczki będzie poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, poszerzenie zainteresowań dzieci. Całodzienny pobyt w parku. Wchodząc do Jura Parku przenosimy się miliony lat wstecz i doświadczamy niezwykłych wrażeń. Na pokładzie Kapsuły Czasu uczestniczymy w Wielkim Wybuchu, czyli jesteśmy świadkami narodzin Ziemi, galaktyk, Układu Słonecznego, następnie na Ścieżce Edukacyjnej przechadzamy się wśród 200 naturalnej wielkości modeli prehistorycznych gadów. Świat Opolskiego Dinozaura to jedyne muzeum na świecie ulokowane nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym, natomiast piękno morskich głębin obejrzymy w Prehistorycznym Oceanarium. Park Rozrywki z Bajkową Krainą Dinozaurów i gigantyczny Plac Zabaw zapewni sporą dawkę świetnej zabawy i emocji.

Przygodę z parkiem rozpoczniemy od warsztatów edukacyjnych, podczas których dzieci malują figurki dinozaurów lub preparują z gipsowego bloku szkielet dinozaura podczas opowieści opiekuna, a także aktywne uczestnictwo w zajęciach dotyczących życia dinozaurów i pracy paleontologa lub lekcje muzealne. Zajęcia odbywają się w Pawilonie Paleontologicznym lub w terenie z wykorzystaniem różnych środków i pomocy dydaktycznych, następnie udamy się do Tunelu Czasu, na pokład kapsuły czasu, która zabierze w niezwykła, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Po pełnej wrażeń Podróży, proponujemy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej z przewodnikiem. 1500 metrowa ścieżka, wzdłuż której można podziwiać dinozaury oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Jura Park oferuje również niezwykły plac zabaw, który z pewnością zachwyci najmłodszych, a także dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, statek piracki, kolejkę szynową, automaty do gier. Bajkowa Kraina Dinozaurów – to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Pobyt w Parku obejmuje również wizytę w kinie 5D, które jest ciekawą atrakcją Jura Parku w Krasiejowie. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Nie zabraknie również chwili na ciepły posiłek - przerwa obiadowa. Zwieńczeniem pobytu w parku będzie wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, która wplącze w zawiłe losy Świata. To tu można stać się świadkiem fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! Dzięki nowej tajemnej technologii goście przeniosą się nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie. Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane tutaj są w takim stopniu, że można mieć trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie. Sporą masa doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji grupa będzie wyposażona w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwi on Wam poruszanie się po obiekcie i zachęci do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach. Zakwaterowanie w pobliżu Jura Parku, nocleg.

DZIEŃ 2: JURA PARK KRASIEJÓW – OPOLE – POWRÓT

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Opola. Pierwszym punktem programu będzie spacer po Opolskim rynku, zobaczymy ratusz, Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki Opole, Most Groszowy, Staw Zamkowy, Amfiteatr, Katedrę św. Krzyża wraz z murami obronnymi miasta, Wieżę Piastowską. Następnie przejedziemy do ZOO w Opolu, powstałego w latach 30-tych XX wieku na terenie parku położonego na Wyspie Bolko. Wstęp do zoo, wizyta w restauracji, wyjazd w drogę powrotną do ustalonego miejsca.

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem LUX (dvd, barek, wc)
 • Nocleg w okolicy Jura Parku Krasiejów z obiadokolacją i śniadaniem
 • pobyt w Jura Park Krasiejów z przewodnikiem
 • zajęcia grupowe : lekcja muzealne lub warsztaty
 • ognisko z kiełbaskami w Jura Park Krasiejów
 • bilet wstępu do ZOO w Opolu
 • obiad w restauracji
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • realizacja programu
 • upominek dla uczestnika
 • słodka przekąska
 • miejsce gratis dla opiekunów

UWAGI:

Cena wycieczki jest uzależniona od ilości uczestników (cena przedstawiona w ofercie jest przygotowana dla grupy 40 osób + 3 wychowawców gratis).