Pielgrzymka lotnicza "Świątynie Słonecznej Andaluzji"

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA 8 – DNIOWA "ŚWIĄTYNIE SŁONECZNEJ ANDALUZJI"

 

DZIEŃ 1:  WYLOT

Przejazd na lotnisko do Wrocławia. Odprawa paszportowo –bagażowa. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu nad morzem w okolicach Malagi. Zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: MALAGA – RONDA – HOTEL OK. GIBRALTARU

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie Malagi - starówka z przepiękną katedrą (z zewnątrz), bodega El Pimpi – jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa, którego dom - muzeum zobaczymy z zewnątrz w trakcie spaceru. Przejazd do Rondy - jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Spacer po mauretańskiej starówce: XVIII­‑wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu rzek Tag i Guadalvín, Plaza de la Duquesa de Parcent - najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: GIBRALTAR

Śniadanie. Przejazd do Gibraltaru - miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Wjazd mini busami lub taksówkami na punkt widokowy Punta Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykański, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja połączona z wieczorkiem integracyjnym przy winie i muzyce. Nocleg.

Dzień 4: HOTEL OK. GIBRALTARU – KADYKS – SEWILLA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd i zwiedzanie Kadyksu - uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda de Apadoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genoves, Plaza de Espana, Kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich, krętych uliczek. Przejazd do Sewilli.

Zwiedzanie stolicy Andaluzji: Spacer dawną dzielnicą żydowską Santa Cruz ku Gotyckiej Katedrze - największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba oraz wieża Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. ( Katedra i Giralda z zewnątrz) W 1987 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na Plaza de Espańa – wizytówki stolicy Andaluzji gdzie kręcone były sceny do sławnego filmu Gwiezdne Wojny. Przyjazd do hotelu w Sewilli, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wyjścia na wieczorne show Flamenco. Nocleg.

Dzień 5: SEWILLA – KORDOBA – GRANADA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie: słynna Mezquita – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto, oraz dzielnica żydowska – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Roma (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV wieczna Torre de la Calahorra, Przejście urokliwą Calle de las Flores, która udekorowana jest pięknymi kwiatami. Przejazd do Granady. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: GRANADA – COSTA DEL SOL

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Granady – perły Andaluzji, położonej u stóp pasma gór Sierra Nevada. Spacer po ogromnym zespole pałacowo-ogrodowym Alhambry i Generallife – letniej rezydencji dynastii Nasrydów, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury mauretańskiej w Europie Zachodniej. Następnie przejście uliczkami Albaicin, najstarszej i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Przejazd do hotelu nad morzem w okolicach Malagi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: COSTA DEL SOL

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem

Dzień 8: COSTA DEL SOL – POWRÓT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, przejazd autokarem na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Wrocławia, lądowanie, odbiór bagaży, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:                                                                                                                                                                                                                                   

  • Transfer autokarem do/z lotniska w Berlinie
  • Przelot samolotem Wrocław – Malaga – Wrocław
  • Bagaż główny 20 kg oraz bagaż podręczny 10 kg
  • Opłaty lotniskowe
  • Autokar klasy LUX na całej trasie zwiedzania – napoje chłodzące w autokarze
  • 7 noclegów w hotelach3 ***/4****, w pokojach 2,3 os. z łazienkami /ok. Malagi -3 noclegi, ok. Gibraltaru- 2 noclegi,Sevilla-1 nocleg, Granada- 1 nocleg/
  • 7 śniadań w formie bufetu
  • 7 obiadokolacji w formie bufetu z napojami woda+ wino/, w tym jedna  obiadokolacja integracyjna przy winie i muzyce
  • Opieka pilota na całej trasie zwiedzania
  • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

 UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz według programu. Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów tj. Gibraltar – Jaskinia św. Michała, Mezquita w Kordobie, Kompleks pałacowy Alhambra w Granadzie oraz przewodników lokalnych: Kordoba, Sewilla, Granada, Gibraltar, systemu Tour Guide - 100€ - płatne obligatoryjnie na miejscu/obowiązkowo/.  Dla chętnych fakultatywnie wieczór Flamenco w Sewilli koszt -  45€. Dopłata do pokoju 1-osobowego – 585zł. Lot odbywa się liniami lotniczymi Ryan Air, w cenie biletu zawarty bagaż główny 20kg oraz bagaż podręczny 10kg. Przy zmianie nazwiska, opłata według stawek linii lotniczych .

 

CO ZWIEDZAMY:

RONDA - Ta leżąca w prowincji Malagi miejscowość jest położona po obu stronach Tajo del Ronda – wąwozu liczącego ponad 130 metrów głębokości. Jej starówka została wpisana na listę dóbr kultury. Oryginalne mosty łączą dwie części jednej z najbardziej interesujących miejscowości leżących na Szlaku Białych Miasteczek.

GIBRALTAR -  jedyne w swoim rodzaju położenie geograficzne Gibraltaru na styku Europy i Afryki, kształt i powikłana historia zdecydowanie zapadają głęboko w pamięć. Wjazd mini busami lub taksówkami na punkt widokowy Punta Europa, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą.

KADYKS - jedno z najstarszych miast Europy zachodniej. Jego historia sięga do około 1.100 roku p.n.e., kiedy swoją rybacką osadę o nazwie Gadir założyli w tym miejscu Fenicjanie. Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda de Apadoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genoves, Plaza de Espana, Kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich, krętych uliczek.

KORDOBA – Spacerując po starówce ma się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie brukowane uliczki, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawszym zabytkiem jest  Meczet , a w zasadzie Meczet-Katedra uważany jest za jeden z najświetniejszych przykładów architektury islamskiej w krajach Europy Zachodniej. Uchodzi również za jeden z najpiękniejszych meczetów w całej historii architektury, a to głównie za sprawą słynnej sali z lasem kolumn.

SEVILLA - artystyczna, kulturalna i finansowa stolica południowej Hiszpanii i formalnie stolica Andaluzji. Jest jednym z największych historycznych centrów Europy. Położona jest na brzegu rzeki Guadalquivir. Katedra  św. Marii - jest jedną z największych katedr na świecie (największa po watykańskiej Bazylice Św. Piotra i Katedrze Św. Pawła w Londynie). Wewnątrz katedry znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba, podtrzymywany na ramionach przez 4 heroldów, symbolizujących 4 królestwa, które legły u podstaw Hiszpanii. Podobno dotknięcie stopy herolda przynosi szczęście.

GRANADA -  Perła Andaluzji położona u stóp pasma górskiego Sierra Nevada. Kompleks pałacowo – ogrodowy - Alhambra, wraz z położonymi obok arabskimi ogrodami w letniej rezydencji arabskich władców - Generalife oraz dzielnicą Albaicín wpisane są na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Artyzm architektury i sztuki muzułmańskiej widoczny w Alhambrze jest odzwierciedleniem zamysłu jego mecenasów, którzy zapragnęli stworzyć w tym miejscu raj na ziemi.