Kresy Wschodnie - Pielgrzymka

                  Pielgrzymka 5 dniowa na KRESY WSCHODNIE                                          

 PROGRAM:

1 DZIEŃ – WYJAZD – PRZEMYŚL

Zbiórka uczestników ok godziny 4:00. Wyjazd do Przemyśla. Zwiedzanie Przemyśla: Zamek Kazimierzowski -  piękna renesansowa budowla na Wzgórzu Zamkowym, zamek gotycki powstał tu w XIV wieku za czasów Kazimierza Wielkiego, w miejscu murowanej romańskiej rotundy i palatium zbudowanych w XI wieku przez Bolesława Chrobrego, spacer po Rynku. Zakwaterowanie w hotelu w Przemyślu, obiadokolacja, nocleg.


2 Dzień – PRZEMYŚL – ŻÓŁKIEW – LWÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez granicę do Żółkwi na Ukrainie. Zwiedzanie renesansowej kolegiaty Św. Wawrzyńca, Cerkwi Serca Jezusowego oraz Zamku Sobieskich. Przejazd do Lwowa.  Opera Lwowska – wejście do dzieła sztuki architektonicznej, która mieści się na Prospekcie Swobody – reprezentacyjnym bulwarze miasta. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ – LWÓW

Śniadanie, przejazd na Wysoki Zamek i podziwianie panoramy Lwowa, zwiedzanie miasta: Sobór św. Jura - uznawany za najdoskonalsze dzieło europejskiego baroku, Kościół Św. Elżbiety. Spacer po Starym Mieście: Baszta Prochowa, Arsenały, Kościół i Klasztor Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Rynek z Ratuszem otoczony czterema empirowymi studniami, Katedra Ormiańska, Kasyno szlacheckie, pchli targ. Czas wolny. Następnie: obronny Zespół Klasztorny Bernardynów, Kaplica Boimów - grobowa kaplica rodziny kupieckiej Powrót do hotelu. Integracyjna obiadokolacja w tradycyjnej restauracji we Lwowie przy muzyce na żywo.  Powrót do hotelu, nocleg.


4 DZIEŃ – LWÓW – POCZAJÓW – LWÓW 

Śniadanie, przejazd do Poczajowa – największego sanktuarium Maryjnego Kresów Wschodnich (cudowny obraz Matki Bożej Poczajowskiej, odciski stóp MB, szczątki Św. Hioba). Powrót do Lwowa, następnie wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim - najstarszej zabytkowej nekropolii Lwowa, jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki, następnie Cmentarz Orląt Lwowskich i Cmentarz Janowski. Zwiedzanie Parku Etnograficznego Gaj Szewczenki. Obiadokolacja /dla chętnych możliwość wyjścia do opery na spektakl/ bądź nocne zwiedzanie Lwowa. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ – LWÓW – ŁAŃCUT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Łańcuta zwiedzanie Pałacu – jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, która słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Powrót do miejsca zbiórki.

 ŚWIADCZENIA:
- Przejazd autokarem LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
- 1 x nocleg w Przemyślu
- 3 x  nocleg we Lwowie
- 4 x śniadania
- 4 x obiadokolacje, w tym jedna uroczysta
- Opieka pilota / przewodnika podczas wycieczki
- Przewodnik lokalny we Lwowie
- Ubezpieczenie Signal Iduna NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 € , Bagaż -1.000zł
- Parkingi, opłaty drogowe, składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Uwaga: Obowiązuje ważny dokument tożsamości - paszport. Kolejność zwiedzania ustala pilot-przewodnik. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz według programu. Dopłata do pokoju 1-osobowego 150zł/osoba. Bilety wstępu płatne dodatkowo: ok. 60zł /płatne w autokarze/. Możliwość wzięcia udziału w spektaklu w Operze Lwowskiej - repertuar i ceny biletów zostaną podane w późniejszym terminie.