WYCIECZKA NA 4 SŁONECZNE WYSPY: SARDYNIA-KORSYKA-MADDALENA-CAPRERA

1 DZIEŃ:  LOTNISKO KATOWICE – ALGHERO SARDYNIA

Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo – biletowa. Wylot. Przylot na lotnisko w Sardynii. Przejazd w okolice ALGHERO - miasta, które nazywane jest Małą Barceloną. Słynie z wyrobów korala  i wspaniałych krajobrazów. Zostało założone przez Pizańczyków, a przekształcone przez Katalończyków podczas panowania Hiszpanów na Sardynii. Do dziś słyszy się tam kataloński dialekt. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

2 DZIEŃ: BARUMINI - CAGLIARI

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, spakowanie bagaży do autokaru. Przejazd do BARUMINI, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji Nuragów - Su Nuraxi, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do CAGLIARItętniącej życiem stolicy Sardynii. Zwiedzanie m.in.: historyczna dzielnica Castello, dwie średniowieczne Wieże: Wieża San Pancrazio i Wieża Słonia, katedra Romańska Świętej Marii. Czas wolny na zakupy. Następnie wjazd na wzgórze Monte Urpinu, aby podziwiać unikalny widok na Miasto oraz lagunę i baseny solankowe. Przejazd do Hotelu w Cagliari. Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

3 DZIEŃ: THARROS - ORGOSOLO

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, spakowanie bagaży do autokaru. Wyjazd do ruin starożytnego miasta THARROS - od zawsze przyciągały turystów podróżujących po Sardynii, charakteryzują bowiem wyspę i przywołują na myśl antyczne czasy. Wizyta w stacji archeologicznej Tharros, pozostałości po jednym z najstarszych zorganizowanych miast na Sardynii, założonych już w VIII w. przez Fenicjan, gdzie można zobaczyć m.in. tofety - sanktuarium, w którym chowane były dzieci, a także mury obronne z hiszpańską wieżą obronną - Torre di San Giovanni. Przejazd do ORGOSOLO, to miasteczko należące do malowniczego regionu Supramonte. Spacer po mieście murali z fascynującą historią malowideł ściennych znajdujących się prawie na każdym domu w centrum miasteczka. Czas wolny. Przejazd do Hotelu w okolicy Santa Teresa di Gallura, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

4 DZIEŃ: PRZEPRAWA PROMOWA NA KORSYKĘ – BONIFACIO - SARDYNIA

Śniadanie w Hotelu. Przejazd do portu w Santa Teresa di Gallura i przeprawa promowa na KORSYKĘ. Wjazd kolejką turystyczną do górnej części miasteczka Bonifacio, zwiedzanie cudownie usytuowanego na wysokich wapiennych klifach miasta. Spacer krętymi, wąskimi uliczkami oraz czas wolny. Przeprawa promowa na Sardynię. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny, nocleg.

5 DZIEŃ: PALAU – WYSPA MADDALENA – WYSPA CARPERA – PALAU – PORTO CERVO

Śniadanie w hotelu. Przejazd do portu w Palau, przeprawa promowa na WYSPĘ MADDALENA, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie przejazd na WYSPĘ CARPERA, gdzie zwiedzimy dom-muzeum bohatera narodowego Włoch - Giuseppe Garibaldiego. Powrót na wyspę Maddalena panoramiczną trasą wzdłuż wybrzeża. Przejazd do miasteczka La Maddalena, to urocze, zadbane miasteczko portowe, pełne sklepików, barów i  restauracji. Czas wolny w centrum historycznym miasta. Powrót do PALAU, czas wolny na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejazd do PORTO CERVO, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia. Zwiedzanie m.in.: wspaniałe wille, imponujące jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej - słynna Piazzetta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

6 DZIEŃ: CASTELSARDO – SASSARI

Śniadanie w hotelu. Przejazd do CASTELSARDO, zwiedzanie miasta urokliwie usytuowanego na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką, m.in.: pozostałości zamku Doria, spacer wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. Postój przy jednym z symboli Castelsardo - Roccia del Elefante, skałę która przypomina wyglądem słonia. Następnie wizyta w Bazylice Świętej Trójcy di Saccargia, zwaną również Bazyliką Matki Boskiej od Łaciatej Krowy – będącą wspaniałym przykładem XII– wiecznego kompleksu benedyktyńskiego oraz architektury romańsko - pizańskiej. Przejazd do SASSARI, zwiedzanie drugiego pod względem wielkości miasta na Sardynii z jedną z najpiękniejszych na wyspie katedr. Katedra św Mikołaja istnieje na wyspie już od XII wieku. Przez lata była rozbudowywana i zmieniana, dlatego zawiera elementy architektoniczne charakterystyczne zarówno dla stylu romańskiego, gotyckiego jak i barokowego.Powrót do Hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

7 DZIEŃ: CZAS WOLNY ( wyżywienie FB – śniadanie, lunch, kolacja – woda i wino)

Dzień przeznaczony na relaks nad morzem. Nocleg

8  DZIEŃ: CAPO CACCIA - ALGHERO - POLSKA

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, spakowanie bagaży do autokaru. Przejazd na punkt widokowy CAPO CACCIA. Następnie wyjazd do ALGHERO, zwiedzanie urokliwej starówki. Czas wolny na posiłek oraz samodzielny spacer po miasteczku. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot na lotnisko. Zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA:

 • Przelot samolotem 
 • Bagaż podręczny 5 kg, bagaż główny 20 kg
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe
 • Klimatyzowany autokar na całej trasie zwiedzania
 • 7 noclegów w hotelach 3***/4****, w pokojach 2,3 os. z łazienkami
 • 7 śniadań w formie bufetu w hotelach
 • 1 lunch w 7 dniu
 • 7 obiadokolacji w hotelach – do każdej woda + lampka wina
 • Opieka pilota/przewodnika na całej trasie zwiedzania
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 

Uwagi: Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Su Nuraxi w Barumini, wejście do Kościoła Franciszkanów w Alghero, Kolejka turystyczna w Alghero, Shuttel transfer w Castelsardo, Muzeum rzemiosła i plecionki w Castelsardo, Bazylika Santa Trinita di Saccargia, Przeprawa promowa z Santa Teresa di Gallura - Bonifacio Korsyka– Santa Teresa di Gallura, kolejka turystyczna w Bonifacio, wjazd kolejka w Porto Cervo, przeprawa promowa z Palau na wyspę La Maddalene w obie strony, Muzeum Giuseppe Garibaldiego, Tharros), kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Koszt uczestnictwa w programie ok 215€/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Cena nie obejmuje: dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych. Dopłata do pokoju 1-osobowego. Opłata klimatyczna płatna indywidualnie w hotelach 2,5€/os za dzień.