OBÓZ W PIENINACH

PIENINY - ACTIVE TIME

RAFTING - ROWERY - KAJAKI - WĘDRÓWKI GÓRSKIE

12  DNIOWY OBÓZ TEMATYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

TERMIN: 06.08.–17.08.2022     CENA: 2.650 zł

 

PIENINY zajmują tereny południowej Polski oraz północnej Słowacji. Ich krajobraz nie ustępuje nawet Tatrom. Słyną ze skalistych wapiennych turni i malowniczego przełomu Dunajca. Znajdują się tu liczne zabytki historii i kultury materialnej. Należą do nich m.in. zamki w Czorsztynie i Dunajec, Czerwony Klasztor po stronie słowackiej i powstały niedawno zalew. Na tym terenie leżą także miejscowości uzdrowiskowo-wypoczynkowe, m.in. Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Czorsztyn, Niedzica.

PENSJONAT JURKOWSKI WELNESS & SPA *** - mieści się na wysokości blisko 1211 m n.p.m. pośród dzikiej gorczańskiej przyrody w Ochotnicy Dolnej koło Niedzicy, najdłuższej w Polsce wsi góralskiej, o której wzmianki pojawiły się już w XIV wieku. Otoczony Gorczańskim Parkiem Narodowym i Gorcami, pokazuje jednocześnie inne swe skarby: rzekę, dolinki, polany, lasy. To tutaj świat pełen góralskich wartości połączył się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Pensjonat 3*** elegancko urządzony. Zakwaterowanie w komfortowych pokojach 2, 3, 4 os. urządzonych w stylu klasycznym i utrzymanych w ciepłych kolorach. W każdym pokoju znajduje się telewizor z płaskim ekranem, pojedyncze łóżka, stół, krzesła, szafa, radio oraz łazienka z prysznicem. Na terenie pensjonatu znajduje się: zaplecze sportowo-rekreacyjne, boisko do siatkówki, piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, chata grillowa z kominkiem i miejscem do tańca, miejsce na ognisko, mega szachy, świetlica do zajęć, sala gier, ping pong, bilard, piłkarzyki, rowery, BASEN WEWNĘTRZNY Z PRZECIWPRĄDAMI, WODOSPADAMI, MASAŻAMI  WODNYMI, BRODZIKIEM,  restauracja z letnim tarasem. Kuchnia regionalna, posiłki smaczne i różnorodne.

Wyżywienie: 4 posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu/półmisków - każdego dnia oprócz tzw. zimnej płyty serwowany będzie ciepły posiłek oraz nabiał w różnych postaciach oraz mleko zimne i ciepłe z płatkami smakowymi, obiady dwudaniowe serwowane, podwieczorki wydawane podczas obiadu, kolacje w formie bufetu/półmisków - każdego dnia oprócz tzw. zimnej płyty serwowane będzie dodatkowo ciepłe danie typu naleśniki, zapiekanka makaronowa, paróweczki, itp. Wszystkie posiłki zgodne z wytyczonymi normami żywienia. Podczas posiłków oraz w ciągu dnia zapewniona woda mineralna. Turnus rozpoczyna się od kolacji z ciepłym posiłkiem, a kończy śniadaniem, dodatkowo wydawany jest suchy prowiant na drogę powrotną + woda. POSIŁKI SĄ ROBIONE ZE ŚWIERZYCH PRODUKTÓW – KUCHNIA DOMOWA i UROZMAICONA.

ŚWIADCZENIA:

 • Transfer autokarem z miejsca zbiórki do/z Ochotnicy Dolnej /k. Niedzicy
 • Pobyt w Pensjonacie Jurkowski 3* – 12 dni/11 noclegów w pokojach  2,3,4 os. z łazienkami
 • Wyżywienie 4 posiłki dziennie (śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje), suchy prowiant na drogę powrotną
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Dyskoteki w ośrodku
 • Nagrody i dyplomy za udział w konkursach, grach
 • Opieka wykwalifikowanej kadry
 • Opieka pielęgniarska, lekarz na wezwanie, leki
 • Korzystanie z basenu
 • Festiwal Kolorów – „Holi Day”
 • Malowany worek – upominek dla każdego
 • Realizacja programu zajęć Active Time: 1 x 2h rafting (pontony), 2 x 1h wycieczka kajakami, 2 x wycieczki rowerowe,1 x 3h zabawa w Termach Chochołowskich, 3x wycieczki górskie
 • Wycieczka z biletami wstępu: Zamek Niedzica, rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, Zamek Czorsztyn spacer po Elektrowni Wodnej z malunkiem 3D.
 • Wycieczka do Wąwozu Homole i Szczawnicy
 • Realizacja programu codziennego
 • Ubezpieczenie NNW 15.000 zł

Uwagi: Do programu Aktive Time wymagana jest pisemna zgoda rodzica na udział w zajęciach.

RAFTING po Rzece Dunajec – 1 x podczas pobytu - Rzeka Dunajec stwarza możliwość organizacji atrakcji o różnym stopniu trudności i zróżnicowanej dawce adrenaliny. Dla naszej grupy będziemy organizować malowniczy spływ pontonowy - rafting, który daje możliwość zarówno aktywnego udziału w spływie, integracji zespołu jak również podziwiania uroków pienińskiej przyrody. Przed rozpoczęciem raftingu, instruktorzy dokonują wprowadzenia teoretycznego, wyposażają każdego uczestnika w kompletny sprzęt tj. kask, kamizelkę, wiosło, dzielą na mniejsze zespoły 7 - 10 osobowe. W trakcie raftingu nad bezpieczeństwem grupy czuwać będą Ratownicy GOPR oraz Instruktorzy kajakarstwa górskiego, płynący na pontonach jako sternicy. Czas spływu to ok. 2h.

WYCIECZKI ROWEROWE malowniczymi zakątkami Pienin. Mnóstwo szutrowych dróg i ścieżek prowadzonych w każdym możliwym kierunku pozwoli poznać prawdziwy urok tego pięknego rejonu.. W programie 2 wycieczki rowerowe ok. 2-5h.

SUPER ZABAWA NA TERMACH CHOCHOŁOWSKICH - Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wody termalne są bogate w wiele mikroskładników, więc kąpiel w nich zapewnia relaks i regenerację organizmu. Miłośnicy zjeżdżalni również nie będą się nudzić, bo do wyboru mają kilka - pontonowe, z zapadnią czy zjeżdżalnie rodzinne. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest mokry plac zabaw zewnętrzny i wewnętrzny z fontannami oraz spryskiwaczami. 1x3h

WYCIECZKA KAJAKOWA po Jeziorze Czorsztyńskim - Walorem trasy są piękne widoki na dwa położone wysoko na skałach wapiennych zamki: Czorsztyn i Dunajec oraz doskonale widać samotny stożek Babiej Góry. Trasa łatwa i przyjemna, a forma aktywności wspomaga nasze zdrowie. Wycieczki 2 x po 1h.

WĘDRÓWKI GÓRSKIE – NAJPIEKNIEJSZYMI SZLAKAMI PIENIN I TATR – Pieniny to niewielkie pasmo, które przyciąga magią i pastelową urodą. Dla miłośników górskich wędrówek na pewno będą to niezapomniane przeżycia. Kto raz te miejsca poznał… ten będzie miał ich obraz na zawsze w pamięci wyryty”. Przygotowaliśmy 3 najlepsze trasy do zdobycia z przewodnikiem górskim:

 1. SOKOLICA: Reliktowa Sosna jest jednym najbardziej rozpoznawalnych pienińskich szczytówa do tego miejscem z którego roztacza się niesamowita panorama. Czas ok. 4/5h, dystans 8km, przeprawa flisacka ze Szczawnicy.
 2. CUDOWNE PIENIŃSKIE TRZY KORONY – Trzy Korony to wizytówka magicznych gór jakimi są Pieniny. Czas ok. 4/5h, dystans ok. 8km, wyjście ze Sromowców – najkrótszy i najbardziej malowniczy szlak
 3. DOLINA CHOCHOŁOWSKA - Dolina Chochołowska jest najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach, ma ok. 10 km długości. Jest idealnym miejscem na łagodne spacery i zachwyca widokami.

WAKACJE NA WYPASIE: ZERO NUDY – DUŻO ZABAWY                  

 • FESTIWAL KOLORÓW – „HOLI DAY”
 • ZAJĘCIA NA BOISKU – najpierw treningi, a następnie turnieje: PIŁKA SIATKOWA, PIŁKA NOŻNA, KWADRANT
 • ZRĘCZNOŚCIOWY TOR PRZESZKÓD, BIEGI PRZEŁAJOWE, PODCHODY, GRA NA ORIENTACJE – Mega zabawa i zdrowa rywalizacja
 • GRY GRUPOWE: ZBIJANEGO, 5 PODAŃ, SKAKANKA, GUMA i wiele innych
 • BALONOWE ZOO modelowanie balonowych zwierzątek, BALONOWA BITWA WODNA – bitwa na balony wypełnione wodą
 • MEGA – TWISTER – gigantyczny twister i my, czyli plątanina rąk i nóg – wesołe wrażenia gwarantowane! Prawa noga na zielone, lewa ręka na czerwone! Kto wygra te szalone rozgrywki?
 • MALOWANY WOREK - malowanie i ozdabianie worków, które zrobią furorę w szkole
 • ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI – gry planszowe rozwijające wyobraźnie i pracę w grupie, zabawy, rebusy, krzyżówki, gry w państwa i miasta, pomidor, głuchy telefon, kalambury, quizy, KONKURSY  Z NAGRODAMI
 • SZALEŃSTWO NA BASENIE – zabawy na basenie
 • GRY I ZABAWY – wybory Miss i Mistera, randka w ciemno, karaoke, tańce hulańce i swawole – dyskoteki w ośrodku, pidżama party,
 • MALOWANY WOREK – upominek dla każdego
 • WIECZÓR LEGEND I OPOWIEŚCI - OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK, regionalne legendy, quizy i konkursy.
 • GRAFFITI– zaprojektujecie logo Waszego obozu
 • FOTORELACJE – na Facebooku będą dostępne zdjęcia z obozu
 • GRA TOWARZYSKA „WIELKI ZAKŁAD” - zakład z drużyną przeciwników o to, że nie dadzą rady wykonać wybranego zadania. Zadania słowne przetestują zasób słów oraz pamięć, twórcze - pozwolą pochwalić się artystyczną duszą, a ruchowe - rozruszają całe ciało (oraz mózgi współgraczy)
 • CHUSTA KLANZA - Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca do wspólnej zabawy. Ciekawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Chusta edukacyjna zaskakuje swą wszechstronnością; można ja podrzucać, chować się pod nią, po chuście można się turlać, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią, a także zawijać dzieci. Wykorzystanie chusty i dobór zabaw zależą od potrzeb, a przede wszystkim od chęci i naszej kreatywności.
 • ZWARIOWANA RYWALIZACJA m.in.: wyścigi w workach, przelewanie wody, turniej „mokrej siatkówki plażowej”, gdzie piłkami są balony napełnione wodą, przeciąganie liny, bieg z jajkiem, przerzucanie balonów na ręcznikach, rzut do celu i wiele innych

WYCIECZKI W CENIE Z BILETAMI WSTĘPU

Zamki Niedzica i Czorsztyn, przeprawa gondolami i spacer po Potężnej Elektrowni Wodnej - Zwiedzanie zamków królujących nad wodami jeziora Czorsztyńskiego. Niedzica – średniowieczny zamek „Dunajec”, który należy do najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej. Następnie przeprawa statkiem do Czorsztyna i zwiedzanie ruin gotyckiej warowni. Poniżej zamku znajduje się potężna zapora spiętrzająca wody Dunajca, z efektownym malowidłem 3d.

Wycieczka Wąwóz Homole i Szczawnica - Wąwóz Homole znajduje się w Małych Pieninach, w pobliżu Jaworek. Płynący wąwozem potok Kamionka wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości ściany skalne. Możemy tu podziwiać wyjątkową naskalną roślinność o charakterze pierwotnym. W górnej części osuwisko porośnięte lasem świerkowym. Wąwóz już od XV w. znany był jako miejsce poszukiwania skarbów. Przejazd do Uzdrowiska Szczawnicy i spacer po Plac Dietla i Pijalnia. Z pewnością jest to najpiękniejszy zakątek Szczawnicy. Na jego środku znajduje się niewielkich rozmiarów fontanna wraz z rzeźbą „Kobieta z dzbanem”.