PIELGRZYMKA IZRAEL - ZIEMIA ŚWIĘTA

PIELGRZYMKA IZRAEL - ZIEMIA ŚWIĘTA

HEBRON - BETLEJEM - JEROZOLIMA – JERYCHO - GÓRA OLIWNA – HAJFA – CEZAREA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR – KAFARNAUM -  M.MARTWE – TYBERIADA – JAFFA

PIELGRZYMKA 8 – DNIOWA

TERMIN: 19.02.-26.02.2023 r.        CENA: 1.995 zł + 450$

1 dzień – ZŁOTORYJA/LEGNICA - KRAKÓW – TEL AVIV

Zbiórka w Złotoryj/Legnica. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. City tour autokarem po mieście, które nazywane jest finansową stolicą Izraela.  Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień –  HEBRON - BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie Najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Hebronie. Wizyta w Synagodze. Grocie Patriarchów – miejscu gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub. Miejsce często pojawiające się w mediach ze względu na izraelsko – palestyński konflikt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kopuła Wniebowstąpienia Pana Jezusa – ostatni ślad Zbawiciela na Ziemi. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się maloikowe tablice, które upamiętniają modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu.  Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Wizyta w kościele Zaparcia się Świętego Piotra. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

4 dzień - JERYCHO – M. MARTWE 

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi QueltJerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5 dzień – HAJFA – CEZAREA - SEBASTA – KANA - NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Hajfy - wizyta na tarasie widokowym Ogrodów Bahaiów. Jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Wizyta w Kościele Stella Maris. Przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej - postój przy akwedukcie. Wybudowane w czasach Heroda Wielkiego aż do okresu Krzyżowców stanowiło jeden z najważniejszych portów regionu. Przejazd do Sebasty - ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Przejazd do Nazaretu - miasta, gdzie Jezus dorastał*. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej - Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – TABOR - TYBERIADA - JORDAN – JEZIORO GALILEJSKIE - KAFARNAUM 
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha – miejsce, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby.  Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jez. Galilejskie, po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd na Górę Tabor. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – TEL AWIW – KRAKÓW – ZŁOTORYJA/LEGNICA

Śniadanie. Przejazd do Tel Awiwu. City tour autokarem po mieście, które nazywane jest finansową stolicą Izraela. Przejazd do Jaffy, nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Spacer po Jaffie na punkt widokowy z panoramą na Tel Awiw. Przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, wylot do Krakowa. Transfer z lotniska do Złotoryi/Legnicy. Zakończenie pielgrzymki

ŚWIADCZENIA:

 • Transfer autokarem z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem
 • Przelot samolotem Kraków – Tel Aviv – Kraków, bagaż 5 kg i 20 kg
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem wycieczki
 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim na całej trasie zwiedzania
 • Ubezpieczenie KL – 15,000 €, NNW – 15.000 zł i bagaż – 1.000 zł, choroby przewlekłe

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Biletów wstępu oraz lokalnych przewodników 150$ płatne na miejscu

UWAGI

 1. Mszy Św. organizowane każdego dnia w miejscach do tego przeznaczonych
 2. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 3. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu.
 4. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 250 USD.

Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu.

 1. Wycieczka Fakultatywna – Jezrozolima Nocą ok. 30$

Fakultatywnie: tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra - dodatkowo płatne około 25$

Uwagi: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z Izraela. Osoby posiadające pieczątkę w paszporcie potwierdzającą pobyt w Arabii Saudyjskiej i Emiratów Arabskich mogą być nie wpuszczeni na terytorium Izraela. Zaleca się wymianę paszportu.