TAJLANDIA - KAMBODŻA - WIETNAM (17 DNI)

DZIEŃ 1: WYLOT – BANGKOK

Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo – biletowa. Wylot z Warszawy do Bangkoku w zależności od rozkładu lotu.

DZIEŃ 2: BANGKOK     

Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na relaks po przelocie. Kolacja w restauracji na 78. piętrze w najwyższym budynku Bangkoku, skąd roztacza się niesamowita panorama na całą metropolię. Powrót do hotelu.  Nocleg w Bangkoku.                             

DZIEŃ 3: BANGKOK – REJS PO RZECE CHAOPHRAYA

Śniadanie, zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Tajlandii, znanych „Klejnotami Bangkoku”. Są to przede wszystkim obiekty sakralne, takie jak słynna z olbrzymiego posągu złotego Buddy świątynia Wat Tramit. W olbrzymim kompleksie świątynnym Wat Phra Kheo będziemy podziwiać niezwykłą statuę Szmaragdowego Buddy. Następnie skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Naszej uwadze nie umknie również Wat Po – najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku, która słynie z ogromnego posągu leżącego Buddy. Po zwiedzeniu świątyń odbędzie się rejs łodzią długo-rufową po rzece Chaophraya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Po wielu atrakcjach zwiedzania odpoczniemy w największej fabryce wyrobów jubilerskich w Bangkoku. Następnie powrót do hotelu. Wieczorem ekskluzywna kolację na statku spacerowym po rzece Chao Phraya. Po rejsie powrót do hotelu, a chętni mogą zostać w centrum na spacer po ulicy Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku. Nocleg w Bangkoku. 

DZIEŃ 4: BANGKOK – RZEKA KWAI 

Śniadanie. Wyprawa do doliny Rzeki Kwai w prowincji Kanchanaburi. Wizyta na targu wodnym Damnoen Saduak, gdzie będą Państwo mieli możliwość sami potargować się z pokładu łódki. Po targu wodnym odwiedzimy także Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego, w którym tajscy artyści wytwarzają niezwykłe przedmioty z drewna tekowego. Następnie udamy się w okolice rzeki Kwai, a każdy z Państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście. Obiad w położonej na wodzie restauracji. W dalszej części programu odwiedziny jaskinię Tam Krasea, w której mieści się posąg Buddy oraz drewniana część mostów tworzących słynną „kolej śmierci”. Przejazd do resortu River Kwai Jungle Rafts. Kolacja w resorcie. Nocleg.

DZIEŃ 5: RZEKA KWAI – EREWAN – BANGKOK – SIEM REAP

Śniadanie, w trakcie którego,  przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni. Potem wybierzemy się do prawdziwej, tropikalnej dżungli oraz do wioski Monów. Po powrocie do hotelu i wykwaterowaniu możliwość spłynięcia Rzeką Kwai w kapokach (niezapomniana przygoda, dla wszystkich, którzy nie boja się wody). Następnie udamy się do Parku Narodowego Erewan, gdzie będzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Po obiedzie w lokalnej restauracji wyruszymy w drogę powrotną do Bangkoku. Przejazd na lotnisko w Bangkoku, odprawa, przelot do Siem Reap w Kambodży, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: SIEM REAP – ANGKOR WAT

Śniadanie, przejazd do najbardziej niesamowitego miejsca w Kambodży, którym jest ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Zwiedzając Angkor Wat obejrzymy kompleks miejski Angkor Thom, świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom, która w dalszym ciągu porośnięta jest przez dżunglę. Na zakończenie programu odwiedzimy wspaniały kompleks Angkor Wat. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji z pokazem Khmerskich tańców. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7: SIEM REAP – PHNOM PEHN

Wczesne śniadanie. Przejazd na przystań skąd popłyniemy łodzią przez jezioro Tonle Sap i rzekę do stolicy Kambodży Phnom Penh. Transfer łodzią zależy od poziomu wody w rzece – może być w zamian transfer samochodem. Po dotarciu do Phnom Penh transfer do Hotelu na krótki odpoczynek. Po południu zwiedzamy Pałac Królewski, Srebrną Pagodę oraz Świątynię Wat Unalom. Czas wolny. Kolacja w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 8: PHNOM PENH – MOC BAI – HO CHI MINCH

Po śniadaniu transfer droga na granicę z Wietnamem (Bavet/ Moc Bai). Obiad w lokalnej restauracji. Przechodzimy granice, gdzie nas oczekuje lokalny przewodnik wietnamski. Następnie transfer do Sajgonu. Po drodze wizyta do Tuneli Cu Chi: Cu Chi było ważną bazą podczas amerykańskiej wojny, ze względu na jej strategiczne położenie. Vietcong zbudował długą na 200 km sieć tuneli łączących punkty dowodzenia, szpitale, schronienie i fabryki broni. Wykopano tunele pod ziemia w laterycie narzędziami ręcznymi tylko i bez użycia cementu. Ta niesamowita siec nigdy nie została odkryta podczas wojny. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ho Chi Minh.

DZIEŃ 9: HO CHI MINH – MY THO – DELTA MEKONGU

Wczesne śniadanie, przejazd do My Tho -zamożnego miasta z 170,000 mieszkańców w delcie Mekongu. Słynie z rozległych sadów i ogromnych pól ryżowych. Przejażdżka łodzią po rzece Mekong by odwiedzić sad na wyspie. Obiad w lokalnej restauracji po trasie Powrót do Sajgonu. Kolacja w lokalnej restauracji lub w hotelu. Nocleg w hotelu w Ho Chi Minh.

DZIEŃ 10: HO CHI MINH – MUI NE PHAN TIET

Śniadanie. Transfer (ok. 3 godziny) do Phan Thiet. Kilka dni odpoczynku nad morzem w cieniu palm. Czas wolny na relaks. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 220 km.

DZIEŃ 11 – 15: MUI NE

Odpoczynek w kurorcie. Czas wolny na pływanie i opalanie się na pięknej plaży Mui Ne.

DZIEŃ 16: MUI NE – SAJGON – WYLOT

Śniadanie, czas wolny. Zdanie pokoi o godzinie 12 w zależności od godzin wylotu wyjazd z hotelu do Sajgonu. Odprawa na lotnisku, wylot do Polski.

DZIEŃ 17: PRZYLOT

Przylot do Warszawy. Odprawa. Transfer z lotniska.

ŚWIADCZENIA:

CENA ZAWIERA:

 • przejazd do Warszawy na lotnisko i powrót
 • transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • przelot wewnętrzny Bangok-Siem-Reap
 • przelot Warszawa – Dubaj – Bangkok – przelot powrotny z Sajgonu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • zwiedzanie według programu
 • 14 noclegów w hotelach 4* w pokojach 2-os. z łazienkami i klimatyzacją
 • posiłki według programu serwowane lub bufet
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota
 • ubezpieczenie NNW- 10.000 zł, KL – 80.000zł, bagaż – 2.000zł
 • opłaty lotniskowe

CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków dla kierowców i przewodników- 30$
 • napojów do lunchu i kolacji
 • opłat za filmowanie
 • kosztów wiz:

Wiza do Kambodży 50$ - zakupuje się na przejściu granicznym, gdzie należy wypełnić stosowny formularz oraz załączyć jedno zdjęcie. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy w paszporcie zostawić  jedną całą wolną stronę.

Wiza do Wietnamu: 230,-zł –wiza turystyczna, którą można uzyskać w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie Pośrednictwo wizowe 50,- zł/os. Wymagane jest przesłanie paszportu (ważny min 6 miesięcy), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego oraz dwa zdjęcia. Aktualny wniosek dostępny jest na stronie pod linkiem: http://visa.mofa.gov.vn/_layouts/registration/ApplicationForm.aspx. Istnieje też możliwość uzyskania wizy na przejściu granicznym (konieczność dostarczenia kopii paszportu (kolorowy skan) na 21 dni przed wylotem (w celu wyrobienia tzw. Promesy), wypełnienie aplikacji na granicy, posiadanie dwóch zdjęć paszportowych oraz 1 wolnej strony w paszporcie. Koszt całkowity 70USD (25 USD promesa + 45USD wiza)

UWAGI:

 • Program jest ramowy. Z niespodziewanych przyczyn kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Godziny wylotów zostaną podane do 31.08.2017
  obowiązkowy paszport, ważny min. 6 miesięcy.
 • W trakcie wycieczki zatrzymujemy się w miejscach, gdzie można kupić napoje i posiłki.
 • dopłata do pokoju 1 os. – 510$
 • Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).