PORTUGALIA SAMOLOTEM (8 DNI)

1 DZIEŃ: WYLOT – LIZBONA

Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo - celna, wylot do LIZBONY. Transfer do hotelu autokarem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: LIZBONA – FATIMA

Śniadanie, przejazd do FATIMY – ośrodka kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek z całego świata, zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Przejście do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Udział w drodze krzyżowej urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA 

Śniadanie, Msza św. w Kaplicy Objawień. Przejazd do BATALHA i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium ma ryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie, Msza św. Wyjazd w kierunku SANTIAGO DE COMPOSTELA. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, m.in.: Kościół św. Franciszka, Most żelazny z XIX w., degustacja wina porto, następnie zwiedzanie BRAGI – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedry. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA

Śniadanie, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA - jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejsca docelowego drogi Świętego Jakuba, wizyta w Bazylice Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Msza św. Przejazd w kierunku LIZBONY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: LIZBONA

Dzień wolny, wyżywienie 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), odpoczynek nad morzem, czas wolny, nocleg.

7 DZIEŃ: LIZBONA

Śniadanie, zwiedzanie LIZBONY - stolicy Portugalii, zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama – najstarsza część miasta, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: LIZBONA – PRZYLOT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski. Transfer z lotniska.

ŚWIADCZENIA:

  • Transfer autokarem na lotnisko i z powrotem
  • Przelot samolotem do Lizbony i z powrotem
  • opłaty lotniskowe
  • transport autokarem na miejscu wg programu
  • 7 noclegów w hotelach 3*,4* w pokojach 2, 3 – os. z łazienkami
  • 6 x wyżywienie 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje z napojem
  • 1 x wyżywienie 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja z napojem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu
  • degustacja wina porto

UWAGI:

Obowiązkowo na bilety wstępu, przewodników lokalnych, taxa i napiwki należy przeznaczyć 80 €. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz wg programu nie ujętych w świadczeniach. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie zawiera  oraz dopłaty do pokoju 1 – os. 190 €. Msze Św. odprawiane codziennie w miejscach do tego przeznaczonych. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).