GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA (15 DNI)

GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA - PIELGRZYMKA 15 DNIOWA

DZIEŃ 1: WYJAZD – BUDAPESZT

Wyjazd z Polski w godzinach wczesno rannych, przejazd przez Słowację do BUDAPESZTU, wjazd na Wzgórze Gelerta – podziwianie przepięknej panoramy miasta, następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe (zwiedzanie z zewnątrz): Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowany, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: BUDAPESZT – BELGRAD

Wczesne śniadanie, przejazd do BELGRADU, krótki spacer po pięknej Starówce Miasta, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: BELGRAD – SALONIKI

Śniadanie, przejazd w kierunku Grecji  w okolice SALONIK zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: SALONIKI – KAWALI – FILIPIA – SALONIKI

Śniadanie, przejazd do miejscowości związanej z podróżami Apostola Pawła KAWALI - dawne Neapolis, skąd rozpoczął swą misję w Europie Św. Paweł, zwiedzanie starówki i pięknego portu. Przejazd do - FILIPII, miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka - zwiedzenie terenów archeologicznych związanych ze św. Pawłem, Msza Św., powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: SALONIKI

Śniadanie, wyjazd do SALONIK, zwiedzanie miasta m.in. Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza, Kościół św. Demetriusa, Msza Św., przejazd do Verii /Berea/, gdzie znajdują się Bizantyjskie Świątynie oraz pomnik Św. Pawła. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: SALONIKI – KALAMBAKI – METEORY

Śniadanie, wyjazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, zaliczonych do jednego z siedmiu cudów świata, położonych między „niebem a ziemią” na wysokości 530 – 550 m n.p. Wizyta w wytwórni ikon ,wyrobów ze złota i srebra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: KALAMBAKI – TERMOPILE – ATENY

Śniadanie, przejazd w okolice Aten przez Termopile – krótkie zatrzymanie przy pomniku i wąwozie, c.d. przejazdu. zakwaterowanie w hotelu w okolicy ATEN, czas wolny nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: ATENY

Śniadanie, odpoczynek nad morzem, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: ATENY

Śniadanie, przejazd do ATEN zwiedzanie centrum starożytnych Aten-Wzgórze Akropolu: Propyleje, świątynia Ateny, Nike Erechtejon, Partenon, Muzeum, Agora Grecka,  Areopag, Onyks, Teatr Dionizosa, Odeon Heroda, Attyka, spacer po Place-najstarszej dzielnicy Aten położonej wokół Akropolu. Zwiedzanie centrum nowożytnych Aten (z zewnątrz): Biblioteka Narodowa, Uniwesytet, Akademia Ateńska, Pl.Sindagma, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza – uroczysta zmiana warty. Pałac Prezydencki strzeżony przez Gwardię Narodową Ewzoni, Stadion Olimpijski – miejsce Igrzysk Panatenajskich oraz Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej /1889/świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, park Zapio, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: ATENY – KORYNT – MYKENY – ATENY

Śniadanie, wyjazd do KORYNTU – postój przy słynnym Kanale Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Sarońską. Przejazd na ARGOLIDĘ – Mykeny, Grób Agamemnona, Brama Lwów – Epidauros San Asklepiosa, Nafplio – najpiękniejsza osada w Grecji, w której znajduje się wenecka twierdza w porcie oraz forteca, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11: ATENY

Śniadanie, odpoczynek nad morzem, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12: ATENY – MEGA SPILEON – PATRA – PROM

Śniadanie, wyjazd do MEGA SPILEON – Klasztor w górach na wysokości – 950 m n.p.m.  Najstarszy klasztor w Grecji, wzmiankowany od IV w. Zbudowany przy grocie, w której znaleziono ikonę Matki Boskiej z Dzieciątkiem malowaną wg legendy przez św. Łukasza Ewangelistę. Wsławiony obroną przeciw Turkom w powstaniu w 1827r. W 1836 r. odwiedził klasztor J. Słowacki podczas swej podróży do Ziemi Świętej i nazwał „grecką Częstochową”, przejazd do PATRY. Wizyta w kościele prawosławnym w Grecji pod wezwaniem św. Andrzeja/pod warunkiem ,ze będzie otwarty /  znajdującym się wewnątrz kaplicą - relikwiarzem św. Andrzeja, zaokrętowanie na prom, nocleg na promie.

DZIEŃ 13: REJS PROMEM

Dzień na morzu. Rejs po Morzu Adriatyckim – do Włoch, nocleg na promie.

DZIEŃ 14/15: WENECJA/TRIEST – WIEDEŃ – POWRÓT

Zawinięcie promu do Włoch- Wenecja lub Triest o godz. wczesno rannych. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Wzgórze Kahlenberg, wzniesionego na wysokości 484 m, zwanego II-gim wzgórzem domowym Wiedeńczyków. Podziwianie przepięknej panoramy miasta. Wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godz. nocnych.

ŚWIADCZENIA: 

  • przejazd autokarem LUX
  • 11 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 osobowe
  • 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • 2 noclegi na promie /kabiny 4-osobowe, wyżywienie we własnym zakresie/
  • pilot, przewodnik na trasie
  • ubezpieczenie NNW, KL

UWAGI:

Na bilety wstępu oraz przewodników miejscowych należy przeznaczyć ok. 65 euro. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz oraz w muzeach. Na promie wyżywienie we własnym zakresie. Każdego dnia będą odprawiane Msze Św. przez Księdza Pielgrzyma. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).