LONDYN (6 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – LONDYN

Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd nocny do Londynu. Przeprawa promem bądź tunelem z Calais do Dover.

2 DZIEŃ: LONDYN

Przyjazd w godzinach porannych.  Zwiedzanie Londynu komunikacją miejską:, zwiedzanie miasta: wizyta w  Hyde Park – jednym z najpiękniejszych parków Europy ze słynnym Sheakspire Corner – gdzie swych sił próbują lokalni poeci, spacer  ulicami handlowymi Oxford Street i Regent Street w stronę  Piccadilly Circus z fontanną Erosa, Chinatown – chińska dzielnica, Leicester Square Trafalgar Sguare z Galerią Narodową - jedna z największych kolekcji dzieł sztuk m.in.: Leonarda da Vinci, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: LONDYN

Śniadanie, zwiedzanie: Backingham Palace (z zewnątrz) - stanowi oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów, jest największym na świecie pałacem królewskim, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję, spacer przez St James’s Park w stronę British Museum, które posiada imponującą kolekcję eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata, przejście do Covent Garden gdzie mieści się Londyńska Opera i dawny market kwiatów, gdzie w czasach dzisiejszych można zakupić pamiątki i wyroby ręczne, można tu także spróbować słynnych londyńskich Jacket potato – pieczone ziemniaki w mundurkach z dodatkami, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: LONDYN

Śniadanie, przejazd do miasteczka uniwersyteckiego Oxford, gdzie mieści się najbardziej znana uczelnia na świecie – Oxford University. Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem Christ chuch College (znany z filmów o Harrym Potterze). Czas wolny. Następnie przejazd do Stonehenge – jednego z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc w Wielkiej Brytanii, megalitycznego, z tajemniczym, kamiennym kręgiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: LONDYN – WYJAZD

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Downing Street – pilnie strzeżona siedziba premiera, spacer ulicą White Hall do Parlamentu Westminster  z  wieżą zegarową Big Ben (z zewnątrz), przejście obok opactwa Westminsterskiego – miejsca pochówku oraz koronacji monarchów angielskich. Następnie spacer wzdłuż Tamizy: The Tower of London oraz Tower Bridge, Katedra Św. Pawła (z zewnątrz) z drugą, co do wielkości kopułą na świecie. Przejście Mostem Milenijnym w kierunku Teatru Elżbietańskiego „The Globe Theatre”. Następnie przejazd metrem w stronę Greenwich, spacer po parku, królewskie obserwatorium astronomiczne dla chętnych, wizyta na południku 0. Przejazd nocny do Polski.

6 DZIEŃ: PRZYJAZD DO POLSKI

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

ŚWIADCZENIA:

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem lux
  • 3 noclegi w hotelu**/*** w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
  • 3 śniadania
  • 3 obiadokolacje
  • opiekę pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL

UWAGI:

Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).