KRAKÓW - WIELICZKA - OŚWIĘCIM (WYCIECZKA 3 DNIOWA)

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ: WYJAZD – WIELICZKA – KRAKÓW

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wczesno porannych, przejazd do WIELICZKI, zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Przejazd do KRAKOWA, spacer dzielnicą Kazimierz – magicznego miejsca gdzie przez wieki przenikał się świat żydowsko – chrześcijański: Dzielnica Żydowska, Centrum Kultury Żydowskiej, Synagoga Tempole, Synagoga Kupa, Stara Synagoga, Nowy Cmentarz Żydowski, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

2 DZIEŃ: KRAKÓW

Śniadanie, zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego - Katedra Królewska, Groty Wawelskie zasłużonych Polaków, Wieża z Dzwonem Zygmunta, Zamek Królewski z dziedzińcem arkadowym (z zewnątrz), smocza Jama. Następnie spacer Trasą Królewską: Rynek Główny z Sukiennicami, Uniwersytet Jagielloński z ogrodem botanicznym, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Brama Floriańska, Barbakan, Pomnik Bitwy pod Grunwaldem, czas wolny.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: KRAKÓW – AUSCHWITZ-BIRKENAU – POWRÓT

Śniadanie, przejazd na starówkę i Przejście Podziemną Trasą Turystyczną „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” (wg potwierdzenia). Wyjazd z Krakowa, przejazd do OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU w OŚWIECIMIU, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Zwiedzanie obozu i muzeum wraz z przewodnikiem. Powrót do ustalonego miejsca w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem
  • 2 noclegi w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • pilot/przewodnik miejscowy
  • ubezpieczenie NNW
  • wychowawcy gratis

UWAGI:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wew. obiektów. Bilety wstępu dodatkowo płatne. Cena wycieczki jest uzależniona od ilości uczestników.