3 WYSPY MALTA – GOZO – SYCYLIA (8 DNI)

1 DZIEŃ: POLSKA – MALTA

Wyjazd z ustalonego miejsca, przejazd na lotnisko we Wrocławiu, odprawa paszportowo – celna, wylot na Maltę. Przejazd do hotelu w okolicy Melliehy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: RABAT – MDINA – VITTORIOSA - VALETTA

Śniadanie, całodzienny objazd wyspy: przejazd do Rabatu, zwiedzanie kościoła św. Pawła i grotto, wizyta w katakumbach św. Pawła, używanych już w czasach rzymskich, następnie wyjazd do Mdiny, dawnej stolicy wyspy, spacer starymi uliczkami miasta, wizyta w katedrze św. Pawła, powstałej już w XII wieku. Przejazd do Vittoriosy, ufortyfikowanego miasta z malowniczym cyplem, wizyta w kościele św. Wawrzyńca, spacer po mieście. Kulminacją wycieczki będzie Valetta, stolica Malty, zwiedzamy: katedrę św Jana, posiada 8 kaplic, pierwotnie przeznaczona dla zakonu jezuitów, Upper Barrakka, wspaniałe ogrody z pięknym widokiem,  kościół św. Pawła, następnie spacer po mieście (zwiedzanie z zewnątrz): Narodowe Muzeum Archeologiczne, Teatr Manoel, Pałac Wielkiego Mistrza, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: MELLIEHA – WYSPA GOZO

Śniadanie, wycieczka – rejs na wyspę Gozo, mniejszą siostrę Malty, pełną niezwykle pięknych krajobrazów. Zwiedzanie stolicy wyspy IR-RABAT z dominującą zabudową Cytadeli, punktu widokowego Lazurowe Okno w Dwejra. Powrót do hotelu na Malcie, wypoczynek przy prywatnej plaży, pokoje z widokiem na morze, wspaniałe widoki, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: REJS NA SYCYLIĘ – SYRAKUZY – PALERMO

Wcześnie śniadanie/suchy prowiant, wykwaterowanie, przejazd do Portu w Valettcie, rejs promem na Sycylię do Pozzallo. Przejazd do Syrakuz – jednego z najpotężniejszych miast w czasach starożytnych, zwiedzanie: Stare Miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, w części miasta zwanej Neapolis park archeologiczny z teatrem greckim i wspaniałym widokiem na morze oraz kamieniołom Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do Hotelu w okolice Palermo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: MONREALE – PALERMO

Śniadanie. Przejazd do Monreale, zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej, spacer co starówce. Przejazd do Palermo - stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: CEFALU – LETOJANNI

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd w kierunku Cefalu, spacer po mieście, zwanym "perłą Morza Tyrreńskiego", położonego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po historycznym centrum z monumentalną katedrą zbudowaną przez normandzkiego króla Rogera. Przejazd do Hotelu w okolice Taorminy niezwykle malowniczą drogą wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii. Uroczysta integracyjna obiadokolacja z muzyką, nocleg.

7 DZIEŃ: ETNA - TAORMINA

Śniadanie, przejazd na Etnę - dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Etna jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i jest w stałym stanie aktywności. W 2013 roku wulkan został dodany do listy światowego dziedzictwa UNESCO Przejazd autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do Hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: KATANIA – POLSKA

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Katanii – stolicy regionu Katanii, położonej u stóp Etny. Zwiedzanie: katedra św. Agaty z jej relikwiami i skarbem oraz z grobowcem Belliniego, słynnego kompozytora pochodzącego z Katanii, fontana dell’Elefante – obelisk ze słoniem i symbol Katanii, klasztor św. Agaty, amfiteatr rzymski, którego stopnie zostały wykute w lawie wulkanicznej. Przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo – celna, wylot do Berlina, transfer do ustalonego miejsca.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

·         transfer z ustalonego miejsca na lotnisko we Wrocławiu oraz powrotny z Berlina do Legnicy 

·         przeloty samolotem 

·         przeprawa promowa z Malty na Sycylię 

·         opłaty lotniskowe i paliwowe 

·         bagaż główny 15 kg, podręczny 10 kg 

·         klimatyzowany autokar na miejscu 

·         4 noclegi w hotelach 3*, pok. 2 os. na Sycylii 

·         3 noclegi w hotelu 4*, pok. 2 os. na Malcie 

·         7 śniadań kontynentalnych – wzmocnionych 

·         7 obiadokolacji serwowanych + woda, w tym jedna uroczysta integracyjna z muzyką 

·         opieka pilota/przewodnika 

·         ubezpieczenie NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 € i BP 

·         zestaw słuchawkowy Tour Guide 

ŚWIADCZENIA DODATKOWO ZAWARTE W CENIE bez zbiórek na miejscu (ok. 110 euro): 

·         Malta: Rabat – kościół św. Pawła i katakumby 5 euro; Valetta – katedra św. Jana 10 euro, Pałac Wielkiego Mistrza 12 euro, tramwaj wodny 2 euro, transfer hotel + prom hotel-port-Gozo-port-hotel 

·         Sycylia: Monreale – Katedra 5 euro; Taormina – teatr grecki 10 euro; 

·         Przewodnicy lokalni: Valetta, Mdina, Rabat, Vittoriosa, Gozo, Syrakuzy, Palermo, Monreale, Katania 40 euro; 

·         Opłata klimatyczna 10 euro.

UWAGI:

Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).