PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ (7 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – BRUKSELA – PARYŻ

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wieczornych, przejazd do BRUKSELI - stolicy Belgii i Unii Europejskiej, przejazd autokarem od Łuku Triumfalnego do dzielnicy europejskiej: Rada Unii Europejskiej, rondo Schumana z budynkiem Berlaymont – siedzibą Komisji Europejskiej, Parlament Europejski, następnie spacer po Grand Place uznawany za najwspanialszy plac w Europie, z gotyckim ratuszem z XV wieku, zabytkowymi kamienicami, Domem Króla i Kościołem św. Mikołaja oraz Manneken Pis – znany na całym świecie, jeden z symboli miasta, najbardziej zabawna fontanna w Belgii, został wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Paryża, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: PARYŻ – WERSAL – PARYŻ

Śniadanie, przejazd do Wersalu - rezydencji francuskich Ludwików. Projekt ogrodów nadzorował Andre Le Notre, przejście lustrzaną galerią, wizyta w apartamentach królewskich, Opery i Kaplicy Królewskiej. Powrót do PARYŻA, zwiedzanie wyspy La Cite – kolebki miasta: dawne więzienie Conciergerie, katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości (dawny Pałac Królewski), kaplica Saint - Chapelle, wyspa św. Ludwika, Ratusz Miejski. Następnie przejazd do Dzielnicy Łacińskiej - pamiętającej czasy Rzymian i najstarszego paryskiego Uniwersytetu Sorbona. Na wzgórzu Św. Genowefy znajduje się Pantheon, gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie Skłodowska. Obiadokolacja w restauracji przy muzyce. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ: PARYŻ

Śniadanie, przejazd na Wzgórze Montmartre, gdzie króluje biała Bazylika Sacre Cœur. Na Placu du Tertre dziesiątki malarzy, portrecistów, karykaturzystów prezentuje swoje prace. Na Placu Blanche uwagę przyciąga słynny wiatrak Kabaretu Moulin Rouge. Przejazd do Muzeum Gare d’Orsay – Muzeum Impresjonistów, zlokalizowane w budynku dawnego dworca kolejowego. Wejście do kościoła św. Ludwika z grobowcem cesarza Napoleona. Następnie wizyta w muzeum Luwr o powierzchni 50 tys. m², w olbrzymich działach znajduje się ponad 500 tysięcy eksponatów najwybitniejszych dzieł światowego malarstwa, rzeźby, sztuki złotniczej i użytkowej. Spacer przez Ogrody Tuileries na Plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet, symbolizującymi największe miasta Francji. Spacer Polami Elizejskimi – najsłynniejsza aleja świata do Łuku Triumfalnego. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ: PARYŻ – ZAMEK CHENONCEAU – ZAMEK CHEVERNY – ZAMEK CHAMBORD – PARYŻ  

Śniadanie, przejazd do ZAMKU CHENONCEAU - bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Zamek znajduje się nad rzeką Cher. Następnie przejazd do ZAMKU CHEVERNY  – Zamek w niczym nie przypomina najsłynniejszych rezydencji nad Loarą, ponieważ nie ma nic wspólnego z obronnością - jest to idealnie symetryczny, charakteryzujący się wspaniałymi proporcjami pałac barokowy. Wnętrza pałacu także nie są podobne do większości zamków, zachowały bowiem do dziś oryginalny wystrój. ZAMEK CHAMBORD – zwany również "koronkową perłą". To największy zamek wzniesiony nad Loarą, który jest dumą i jednym z największych przedsięwzięć króla Franciszka I. To bez wątpienia perełka epoki renesansu, zaprojektowana przez słynnych i wielkich architektów m.in. Leonarda da Vinci. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ: PARYŻ – WIELKIE KSIĘSTWO LUKSEMBURG – TREWIR

Śniadanie, przejazd pod Wieże Eiffel’a – możliwość wjazdu windą na wysokość 300 m i obejrzenie panoramy miasta i Pól Marsowych. Wyjazd z Paryża ok godz. 12.00, przejazd do WIELKIEGO KSIESTWA LUKSEMBURG, spacer po mieście (zwiedzanie z zewnątrz): Plac Konstytucji, Katedra Notre Dame, Pałac Książęcy. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec (okolice Trewir), obiadokolacja, nocleg.

6/7 DZIEŃ: TREWIR – DREZNO - POWRÓT

Śniadanie, przejazd do DREZNA - Stolicy Saksonii, malowniczo położonej nad Łabą i uważanej za jedno z najpiękniejszych barokowych miast w Europie, przyjazd ok godz. 16.00, zwiedzanie starówki zwanej perłą baroku, która słynie ze wspaniałych zabytków i mistrzowskich budowli: Zwinger - architektoniczny klejnot Drezna, Tarasy Brühla - rozciągające się nad Łabą, nazywane "Balkonem Europy", Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna, Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata.Obiadokolacja w Dreznie. Wyjazd do ustalonego miejsca w godzinach wieczornych, przyjazd w godz. wczesnorannych.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

·         4 noclegi w pokojach 2 os. – hotel 3*** na obrzeżach Paryża

·         1 nocleg tranzytowy w pokojach 2 os. – hotel 3*** w Niemczech

·         4 śniadania francuskie lekko wzmocnione

·         1 śniadanie europejskie

·         5 obiadokolacji we Francji (w tym jedna w restauracji przy muzyce)

·         1 obiadokolacja w Dreznie

·         Opieka pilota/przewodnika

·         Ubezpieczenie NNW i KL

·         Rejs statkiem po Sekwanie

Oferta nie zawiera:

·         Karta muzealna – ok 45€ (obejmująca wstępy do: Luwr, Muzeum D’Orsay, Łuk Triumfalny, Pantheon, Kaplica Saint-Chapelle, Grób Napoleona, Wersal),

·         Wieża Eiffela- ok 16€/os.,

·         Zamki nad Loarą – ok. 13€/1 zamek,

·         Zwinger – 13 €.

·         Łącznie ok 120 €.

Uwagi:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów oraz muzeach. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz wg programu. Obowiązkowo należy przeznaczyć 10€ na metro. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).