WŁOCHY Z SYCYLIĄ (13 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – WIEDEŃ – TARVISIO

Wyjazd w godzinach wczesno porannych przejazd do WIEDNIA – wjazd na Wzgórze Kahlenberg- najlepszy punkt widokowy z piękną panoramą miasta. Msza św., zwiedzanie Kościoła św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, w którym czytano mszę na intencję polskiego króla Jana Sobieskiego przed zwycięską bitwą z Turkami, oblegającymi w roku 1683 po raz drugi Wiedeń. Przejazd w okolice Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: TRAVISIO – ASYŻ – RZYM

Śniadanie, przejazd do ASYŻU - Miasta Pokoju, które wznosi się na górze Subasio i które do dnia dzisiejszego zachowało prawie nienaruszony średniowieczny wygląd. Zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, Kościół św. Klary, Piazza Komunale. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – RZYM

Śniadanie, przejazd do WATYKANU - siedziby najwyższych władz Kościoła katolickiego. Udział w Audiencji Generalnej z Papieżem  na Placu Św. Piotra (możliwy w czasie obecności Papieża), następnie przejazd do RZYMU i zwiedzanie Bazylik Patriarchalnych: Lateran - Bazylika Św. Jana Chrzciciela, Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – RZYM

Śniadanie, przejazd do WATYKANU - Niepowtarzalna chwila przejścia przez DRZWI ŚWIĘTE oraz udział we Mszy Św. w Bazylice Św. Piotra, (wg potwierdzenia), zwiedzanie Bazyliki  św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra, nawiedzenie grobu Świętego Papieża Jana Pawła II, wizyta na Placu Św. Piotra i czas wolny. Spacer wybraną trasą turystyczną po antycznym Rzymie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: RZYM – NEAPOL – COSENZA

Śniadanie, wyjazd do NEAPOLU - stolicy regionu Kampania, Msza św., zwiedzanie Katedry św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynna oraz  z XVII-wiecznej kaplicy renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego, następnie Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo - rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu z renesansowym łukiem, punk widokowy z przepiękną panoramą na zatokę neapolitańską. Przejazd do hotelu w okolicach Cosenza, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: COSENZA – ETNA – TAORMINA

Śniadanie, przejazd na przeprawę promową przez CIEŚNINĘ MESSYŃSKĄ. Przejazd na ETNĘ - dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Przejazd do hotelu w okolicach Taorminy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: TAORMINA

Śniadanie, wypoczynek nad morzem, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. 

8 DZIEŃ: TAORMINA – KATANIA – TAORMINA

Śniadanie, wypoczynek nad morzem, czas wolny. Po południu przejazd do KATANII – stolicy regionu Katanii, położonej u stóp Etny. Zwiedzanie: katedra św. Agaty z jej relikwiami i skarbem oraz z grobowcem Belliniego, słynnego kompozytora pochodzącego z Katanii, fontana dell’Elefante – obelisk ze słoniem i symbol Katanii, klasztor św. Agaty, amfiteatr rzymski, którego stopnie zostały wykute w lawie wulkanicznej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: TAORMINA

Śniadanie, wypoczynek nad morzem, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: TAORMINA – SYRAKUZ – TAORMINA

Śniadanie, wypoczynek nad morzem, czas wolny. Po południu przejazd  do SYRAKUZ – jednego z najpotężniejszych miast w czasach starożytnych, wizyta w Kościele Matki Boskiej Płaczącej - ponad 50 lat temu, 29 sierpnia 1953, w Syrakuzach, gipsowa kopia płaskorzeźby wyobrażającej Matkę Bożą zaczęła płakać ludzkimi łzami... biskupi Sycylii oficjalnie uznali autentyczność tego nadprzyrodzonego zjawiska, a 6 listopada 1994 r., w czasie liturgii eucharystycznej, Papież Jan Paweł II osobiście poświęcił ołtarz sanktuarium, w którym obecnie znajduje się ów wizerunek Maryi, następnie spacer po Starym Mieście. Powrót do hotel, obiadokolacja, nocleg.

11 DZIEŃ: TAORMINA – BARI – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, wyjazd do BARI, Msza św., zwiedzanie miasta – nawiedzenie romańsko – gotyckiej Katedry św. Sabina – pierwszego patrona Bari, wzniesioną na przełomie XI i XII w miejscu pałacu bizantyjskiego namiestnika. We wnętrzu znajdują się m.in. trzynastowieczne freski oraz obraz Madonna Odegitria przywieziony z Konstantynopola w VIII w. Następnie udamy się do romańskiej Bazyliki Św. Mikołaja. W bazylice złożono  relikwie Św. Mikołaja, przywiezione z Turcji do Bari. W kościele znajduje się też nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Spacer po starówce z krętymi uliczkami i pałacem Sforzów z XVI w., przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO miejscowość, gdzie przez ponad 50 lat żył i działał stygmatyk i mistyk – Ojciec Pio. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 DZIEŃ: SAN GIOVANNI ROTONDO - LORETO

Śniadanie, Nawiedzenie Sanktuarium  Msza Św., indywidualne modlitwy w Bazylice Ojca Pio. Zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem. Przejazd do LORETO, wizyta w Bazylice Santuario Della Santa Casa, w której znajduje się domek loretański. Domek ten został uratowany przez polskich żołnierzy podczas walk II wojny światowej. Według legendy domek ten był mieszkaniem Matki Boskiej i został cudownie przeniesiony z Nazaretu. Spacer po miasteczku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 DZIEŃ: LORETO – PADWA – POWRÓT

Śniadanie, przejazd do PADWY, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – nawiedzenie grobu Świętego oraz relikwii, w której przechowywane są m.in. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego - Msza Św., spacer po historycznym centrum miasta.  Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w godz. nocnych. 

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX na całej trasie zwiedzania
  • 11 noclegów w hotelach *** w pokojach 2,3 os.
  • 11 śniadań kontynentalnych wzmocnionych
  • 11 obiadokolacji – kuchnia włoska
  • Opieka pilota na całej trasie zwiedzania
  • Przeprawy promowe na Sycylię (tam i powrót)
  • Ubezpieczenie NNW, KL i BP
  • Wjazdy do miast: Rzym, Neapol, S.G. Rotondo, Loreto, Asyż

Uwagi:

Kolejność zwiedzania ustala pilot- przewodnik. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz według programu. Cena za przewodników, słuchawki oraz bilety wstępu wynosi ok. 45 €. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).