BUDAPESZT - EGER (4 DNI)

BUDAPESZT - EGER

1 DZIEŃ: WYJAZD – EGER – BUDAPESZT

Wyjazd o godzinach wczesno-porannych, przejazd do EGERU - położonego w przepięknej dolinie między pasmami Mátra i Gór Bukowych, który słynie z wytwarzanych w nim aromatycznych, mocnych czerwonych win. Spacer pełną winnych piwniczek i winiarni doliną Szépasszony zwanej "Doliną Pięknej Pani". Następnie WIZYTA W REGIONALNEJ WINNICY POŁĄCZONA Z DEGUSTACJĄ WINA I POCZĘSTUNKIEM. Przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: BUDAPESZT

Śniadanie, zwiedzania BUDAPESZTU: wjazd na Wzgórze Gellerta - podziwianie panoramy miasta, przejście na Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, przejazd przez Most Łańcuchowy, spacer po śródmieściu Pesztu: Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża, Parlament - należący do największych budynków parlamentarnych na świecie, wzorowany na gmachu parlamentu londyńskiego, spacer po najstarszej części Budapesztu – placu Fő z barokową zabudową, Kościołem Św. Macieja, Placem Kapisztran, Wieżą Marii Magdaleny, Bramą Wiedeńsąa, Placem Disz. Obiadokolacja połączona z WIECZOREM WĘGIERSKIM Z CZARDASZEM Z ALL INCLUSIVE PRZY MUZYCE – zespół na żywo, powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ: BUDAPESZT – REJS PO DUNAJU – BUDAPESZT

Śniadanie, wjazd na Wzgórze Zamkowe - który jest bez wątpienia najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Budapeszcie. To tu znajduje się najstarsza część miasta: Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany, a układ ulic i zabudowa zachowała swój pierwotny charakter, następnie zwiedzanie Alei  Andrassyego oraz jej okolicy: Opera Narodowa, plac Oktogon, Akademia muzyczna, słynne budapeskie cukiernie i kawiarnie, plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, Rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju – w trakcie rejsu wizyta na WYSPIE MAŁGORZATY - z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi "zielone płuca" stolicy Węgier, spacer po wyspie i podziwianie m.in. ogrodów różanych czy japońskich, Ruin Klasztoru Dominikanek, do którego należała Św. Małgorzata, symboliczny ogród Świętej, obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ: BUDAPESZT – EGER – POWRÓT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do EGERU, KĄPIELE I RELAKS NA BASENACH TERMALNYCH - Egerskie Kąpielisko Termalne  należy do jednego z najpiękniejszych kąpielisk na Węgrzech. Położone w pięknym parku jest rajem dla szukających poprawy zdrowia, możliwości rozrywki i  uprawiania sportu. Na terenie „wyspy wodnych atrakcji" znajduje się 7 basenów m.in.: duży basen z  wodą leczniczą z lekką zawartością  radonu  (temperatura 28°C) oraz duży basen  siarkowy z wodą o temperaturze  37°C oraz boiska sportowe. Część basenu jest otwarta, a część kryta. Pobyt 3 h. Wyjazd do Polski, przyjazd w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX (barek, klimatyzacja, dvd)
 • 3 noclegi w Budapeszcie w hotelu 3***, w pokojach 2,3 os. z łazienkami
 • 3 śniadania w hotelu w formie bufetu
 • 2 obiadokolacje w restauracji - serwowane
 • 1 OBIADOKOLACJA POŁĄCZONA Z WIECZOREM WĘGIERSKIM Z ALL INCLUSIVE PRZY MUZYCE
 • Opieka pilota
 • Przewodnik lokalny 2 dni po 3 godz.
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Opłata TFG i TFP
 • DEGUSTACJA WINA W EGERSKIEJ WINNICY
 • BILETY WSTĘPU: BASENY TERMALNE – POBYT 3H, REJS STATKIEM PO DUNAJU, KOŚCIÓŁ ŚW. MACIEJA, BASZTA RYBACKA, BAZYLIKA.

Uwagi: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wew. obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz nie ujętych w świadczeniach wg programu:BASENY TERMALNE – POBYT 3H, REJS STATKIEM PO DUNAJU, KOŚCIÓŁ ŚW. MACIEJA, BASZTA RYBACKA, BAZYLIKA - OK 30 EURO.