DREZNO - SZWAJCARIA SAKSOŃSKA - FRYDLANT (3 DNI)

1 DZIEŃ: LEGNICA – DREZNO - DECIN    

Wyjazd z Legnicy o godz. 8.00, przejazd do DREZNA, zwiedzanie starówki zwanej perłą baroku, która słynie ze wspaniałych zabytków i mistrzowskich budowli: Zwinger - architektoniczny klejnot Drezna. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad z kaskadami, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie Opera Sampera (z zewnątrz) na Placu Teatralnym, Zamek Rezydencyjny, w którym znajduje się Skarbiec - Grünes Gewölbe (zielone sklepienie) - uważane za najbogatszy zbiór klejnotów, Frauenkirche (kościoła Naszej Ukochanej Pani) - luterańskiej budowli należącej do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie, przejazd do hotelu w okolicach Decina, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: DECIN – STOPLEN – BASTEI NAD ŁABĄ –KONIGSTEIN – DECIN 

Śniadanie, przejazd do STOLPEN, zwiedzanie: zamku z XII w. wybudowanego przez króla Augusta II Mocnego, w którym więziona była Hrabina Cosel - zbrojownia, izba tortur, komnaty Hrabiny Cosel oraz podziemia. Przejazd do BASTEI NAD ŁABĄ, spacer po rezerwacie skalnym. Jest to rozległa grupa efektownych skał wznoszących się na wysokość trzystu metrów z ruinami średniowiecznego zamku oraz licznymi punktami widokowymi, rejs statkiem po Łabie. Następnie przejazd do twierdzy KONIGSTEIN, która jest niemożliwa do zdobycia jak i niemożliwa jest ucieczka z jej więzienia lub kazamatów, zwiedzanie m.in. skarbca, zbrojowni, sali historycznej, sali aprowizacji. W twierdzy można zobaczyć najgłębszą studnie - 152 m głębokości. Powrót do hotelu, obiadokolacja z przystawkami przy muzyce , nocleg,

3 DZIEŃ: DECIN – FRYDLANT – ŚWIERADÓW ZDRÓJ - LEGNICA

Śniadanie, przejazd do Frydlantu, zwiedzanie renesansowego Zamku Frydlant – w 1801 r. ówcześni właściciele otworzyli część pałacu i powstało w ten sposób pierwsze zamkowe i pałacowe muzeum w Europie środkowej. Dziś znajduje się tu, prócz cennych dzieł sztuki, jedyny w swoim rodzaju zbiór fajek oraz dziecięcy pokój z zabawkami z końca XIX w. Przejazd do Świeradowa Zdrój, spacer po uzdrowisku, wjazd kolejką gondolową na Stóg Izerski – 1107 m n.p.m., z wierzchołka rozciąga się przepiękny widok  na okolicę, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godz. wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX
  • 2 noclegi w hotelu*** w pokojach 2,3 os.
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • wieczorek integracyjny
  • Opieka pilota, przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL

Uwagi:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Na bilety wstępu należy przeznaczyć wg uznania ok: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów – 10 €, Grünes Gewölbe – 15 €, Szwajcaria Saksońska – ok. 15 €, Stóg Izerski – 25 zł. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).