WŁOCHY (9 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – WIEDEŃ – VILLACH

Wyjazd z Polski, przejazd do WIEDNIA, wjazd na Wzgórze Kahlenberg: zwiedzanie Kościoła św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, w którym czytano mszę na intencję polskiego króla Jana Sobieskiego przed zwycięską bitwą z Turkami, oblegającymi w roku 1683 po raz drugi Wiedeń. - najlepszy punkt widokowy z piękną panoramą miasta. Przejazd w okolice Villach, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:  VILLACH – WENECJA – GATTEO A MARE

Śniadanie, przejazd do WENECJI - rejs łodzią po Lagunie Weneckiej, spacer po mieście: Plac Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata", Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów oraz Most Westchnień, spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd do Gatteo a Mare, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: GATTEO A MARE – ASYŻ – RZYM

Śniadanie, wyjazd do ASYŻU - Miasta Pokoju, które wznosi się na górze Subasio i które do dnia dzisiejszego zachowało prawie nienaruszony średniowieczny wygląd. Zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, Kościół św. Klary, Piazza Komunale. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – RZYM

Śniadanie, wyjazd do WATYKANU - siedziby najwyższych władz Kościoła katolickiego, Audiencja Generalna na Placu Św. Piotra (możliwa w czasie obecności Papieża), przejazd na Lateran - Bazylika Św. Jana Chrzciciela, Święte Schody oraz Bazylika Św. Pawła za Murami, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: RZYM

Śniadanie, przejazd do RZYMU, niepowtarzalna chwila udziału we Mszy Św. w Bazylice Św. Piotra, (wg potwierdzenia),  zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra na Watykanie z przewodnikiem, złożenie hołdu przy grobie Papieża Polaka Jana Pawła II, czas wolny ,spacer trasą turystyczną: Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi – najsłynniejsza fontanna świata, Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II, Forum Romanum, Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna Via Sacra - Święta Droga, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew, najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: RZYM – MONTE CASSINO – GATTEO A MARE

Śniadanie, przejazd na MONTE CASSINO, zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Przejazd do Gatteo a Mare, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

7 DZIEŃ: GATTEO A MARE – SAN MARINO – GATTEO A MARE

Śniadanie, przejazd do SAN MARINO, spacer wśród średniowiecznej architektury: Brama Św. Franciszka, Groty Kuszników, budynek parlamentu Republiki San Marino, Bazylika Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino. Powrót do hotelu, odpoczynek nad morzem, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: GATTEO A MARE – PADWA – POWRÓT

Śniadanie, przejazd do PADWY, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego-nawiedzenie grobu Świętego oraz relikwii, w której przechowywane sąm.in.język, podbródek oraz struny głosowe Św.Antoniego, spacer po historycznym centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną drogę do Polski.

9 DZIEŃ: POWRÓT 

Przyjazd do kraju w godzinach rannych.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • przejazd autokarem LUX
  • 7 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2,3 os. z łazienkami
  • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych
  • 7 obiadokolacji – kuchnia włoska
  • opieka pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka księdza pielgrzyma

Uwagi:

Msze Św. w każdym dniu w zwiedzanych świątyniach. Kolejność zwiedzania ustala pilot-przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz wg programu. Wstępy dodatkowo płatne. Obowiązkowo należy przeznaczyć 35 € tj: rejs statkiem w Wenecji, metro w Rzymie, Bazylika Św. Piotra (Słuchawki + przewodnik), trasa turystyczna w Rzymie (słuchawki + przewodnik), Bazylika Św. Franciszka w Asyżu (Słuchawki + przewodnik). Fakultatywnie możliwość zwiedzania: Kopuła w Bazylice św. Piotra – 12 €. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).