RZYM SAMOLOTEM (6 DNI)

1 DZIEŃ: WYLOT – RZYM – MONTE CASSINO

Transfer autokarem na lotnisko, wylot do Rzymu. Przejazd autokarem na Monte Cassino: zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym - Msza św. polowa odprawiona przez Księdza pielgrzyma. Przejazd do hotelu w okolicach Monte Cassino, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MONTE CASSINO – SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE CASSINO

Śniadanie, przejazd do San Giovani Rotondo, zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio - Msza Św., udział w Drodze Krzyżowej o długości przekraczającej  800 metrów, biegnącej w cieniu wysokich drzew wzgórza Castellano, czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: MONTE CASSINO – LANCIANO – MANOPELLO – RZYM

Śniadanie, wyjazd na Monte San Angelo - Góra Św. Anioła znajdująca się na wysokości 850 m - Msza Św., przejazd do Lanciano - miejsca przechowywania Cudu Eucharystycznego, modlitwy w Kościółku Św. Legoncjana. Przejazd do Manopello – nawiedzenie Sanktuarium, w którym znajduje się słynna relikwia - Chusta Św. Weroniki. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – RZYM

Śniadanie, udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra  Msza Św. w kościele M.B. Nieustającej Pomocy ,zwiedzanie Rzymu, spacer trasą turystyczną: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum; powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – RZYM

Wczesne śniadanie, niepowtarzalna chwila udziału we Mszy Św. w Bazylice Św. Piotra (wg potwierdzenia Watykanu), złożenie hołdu i modlitwy przy Krypcie Błogosławionego Jana Pawła II / w czasie wolnym wjazd na Kopułę św. Piotra, zakup dewocjonali. Przejazd na Lateran- Bazylika Św. Jana Chrzciciela, Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore; powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: RZYM – WATYKAN – WYLOT

Śniadanie, przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami, Msza Św., zwiedzanie Sanktuarium, przejazd na lotnisko i wylot, transfer autokarem.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • przejazd autokarem na lotnisko i z powrotem
  • przelot samolotem czarterowym
  • opłaty lotniskowe
  • przejazd autokarem włoskim na trasie zwiedzania
  • 5 noclegów w hotelu
  • 5 śniadań kontynentalnych
  • 5 obiadokolacji - kuchnia włoska
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • opieka pilota i osoby duchownej

Oferta nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg uznania – ok. 30 €, oraz obowiązkowo na bilety komunikacji miejskiej i słuchawki - 35 euro/os. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Uwagi:

Biuro nie odpowiada za zmiany w przelotach czarterowych. Cena może ulec zmianie w zależności od wzrostu cen paliwa. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).