PARYŻ (5 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – WIELKIE KSIĘSTWO LUKSEMBURG – METZ  

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wczesno porannych, przejazd do WIELKIEGO KSIESTWA LUKSEMBURG, spacer po mieście (zwiedzanie z zewnątrz): Plac Konstytucji, Katedra Notre Dame, Pałac Książęcy. Przejazd do Metz, obiadokolacja w restauracji typu Flunch, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ: METZ – PARYŻ

Śniadanie, wyjazd do PARYŻA, przyjazd ok godz. 13.00, zwiedzanie wyspy La Cite – kolebki miasta: dawne więzienie Conciergerie, katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości (dawny Pałac Królewski), kaplica Saint - Chapelle, wyspa św. Ludwika, Ratusz Miejski. Następnie przejazd do Dzielnicy Łacińskiej - pamiętającej czasy Rzymian i najstarszego paryskiego Uniwersytetu Sorbona. Na wzgórzu Św. Genowefy znajduje się Pantheon, gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie Skłodowska. Obiadokolacja w restauracji typu Flunch, przejazd do hotelu na obrzeżach Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: PARYŻ

Śniadanie, przejazd pod Wieże Eiffel’a – możliwość wjazdu windą na wysokość 300 m i obejrzenie panoramy miasta i Pól Marsowych. Przejście do Muzeum Gare d’Orsay – Muzeum Impresjonistów, zlokalizowane w budynku dawnego dworca kolejowego. Wejście do kościoła św. Ludwika z grobowcem cesarza Napoleona. Następnie wizyta w muzeum Luwr o powierzchni 50 tys. m², w olbrzymich działach znajduje się ponad 500 tysięcy eksponatów najwybitniejszych dzieł światowego malarstwa, rzeźby, sztuki złotniczej i użytkowej. Spacer przez Ogrody Tuileries na Plac de la Concorde  z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet, symbolizującymi największe miasta Francji. Spacer Polami Elizejskimi – najsłynniejsza aleja świata do Łuku Triumfalnego. Obiadokolacja w restauracji. Fakultatywnie - Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ: PARYŻ – WYJAZD

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do dzielnicy La Défense – jest to najważniejsze centrum biznesowe Francji. Centralnym punktem dzielnicy jest Wielki Łuk, który zamyka od zachodu tzw. Oś historyczną Paryża, spacer oraz czas wolny na zakupy. Przejazd na Wzgórze Montmartre, gdzie króluje biała Bazylika Sacre Cœur. Na Placu du Tertre dziesiątki malarzy, portrecistów, karykaturzystów prezentuje swoje prace. Na Placu Blanche uwagę przyciąga słynny wiatrak Kabaretu Moulin Rouge (zwiedzanie 9h). Obiadokolacja w restauracji typu Flunch. Wyjazd do Polski, przejazd nocny.

5 DZIEŃ: POWRÓT

Przyjazd do ustalonego miejsca w godz. południowych.

ŚWIADCZENIA:

Oferta zawiera:

  • Przejazd autokarem LUX (kawa, herbata w autokarze gratis)
  • 3 noclegi w pokojach 2,3 os. – hotele typu Premier Classe
  • 3 śniadania francuskie
  • 4 obiadokolacje w restauracjach - typu Flunch
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL 

Oferta nie zawiera:

  • Karta muzealna – ok 45€ (obejmująca wstępy do: Luwr, Muzeum D’Orsay, Łuk Triumfalny, Pantheon, Kaplica Saint-Chapelle, Grób Napoleona),
  • Wieża Eiffela- ok 16 €/os.,
  • Rejs statkiem – 10 €
  • Obowiązkowo należy przeznaczyć 10 € na metro

Uwagi:

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów oraz muzeach. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz wg programu. Hotel typu Premier Class – pokoje z 1 łóżkiem podwójnym + 1 łóżko pojedyncze piętrowe z łazienkami – w pokoju zakwaterowane będą 2 os. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).