FATIMA (17 DNI)

1 DZIEŃ: WYJAZD – MARKTL AM INN – ALTOTTING

Wyjazd w godzinach wczesno porannych, wyjazd do MARKTL AM INN – miejsca narodzin Papieża Benedykta XVI, miasta partnerskiego z Wadowicami, przejazd do ALTOTTING – zwanego „Sercem Bawarii”, które od 1991 r. jest miastem partnerskim z Częstochową, wizyta w największym Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Królowej Bawarii, w którym znajduje się słynąca z łask figurka Czarnej Madonny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Msza Św. w Sanktuarium, nocleg.

2 DZIEŃ: ALTOTTING – GENEVA

Śniadanie, przejazd do GENEVY - europejskiej stolicy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Msza św. polowa, spacer wzdłuż jeziora Genewskiego, największa fontanna na świecie - słup wody 140 m, Stare Miasto z placem de Bourg de Four, katedra Św. Piotra, promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski z zegarem z kwiatów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: GENEVA – LA SALETTE

Śniadanie, przejazd do LA SALETTE – alpejskiego Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, uznane przez Jana Pawła II „przesłaniem nadziei” – „Maryja, którą błogosławią wszystkie pokolenia”, zakwaterowanie w klasztorze, Msza Św., obiadokolacja, udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

4 DZIEŃ: LA SALETTE – AVIGNON – COSTA BRAVA

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant na drogę, przejazd do AVIGNON – miasta „Papieży”, krótki spacer i oglądanie z zewnątrz m.in. słynny most Benezet z XII w., XIII w. romańska Katedra Notre Dame des Doms oraz Pałac Papieski – który od 1309 r. był siedziba papieży na czas niewoli awiniońskiej. Przejazd na Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

5 DZIEŃ: COSTA BRAVA

Śniadanie, odpoczynek nad morzem, plażowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: COSTA BRAVA – MONTSERRAT – BARCELONA – COSTA BRAVA

Śniadanie, przejazd na GÓRĘ MONTSERRAT, zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, msza św., wyjazd do BARCELONY – zwiedzanie: Kościół Św. Rodziny - Sagrada Familia, Dzielnica Gotycka, port, ulica La Ramblas, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: COSTA BRAVA

Śniadanie, odpoczynek nad morzem, plażowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: COSTA BRAVA – MADRYT

Śniadanie, przejazd do MADRYTU, spacer po Placu uważanym za serce Madrytu - Puerta del Sol, wraz z pomnikiem niedźwiedzia - jednego z symboli Madrytu - Spacer królewskim traktem - przepiękny Placa Mayor, Palacio Real - majestatyczna rezydencja królewska oraz pobliska La Almudena - neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki - Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, przejazd do hotelu na obrzeżach Madrytu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: MADRYT – TOLEDO – FATIMA

Śniadanie, przejazd do TOLEDO, spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca - Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do FATIMY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w wieczornej Modlitwie Różańcowej i procesji, nocleg.

10 DZIEŃ: FATIMA – ADJUSTREL - FATIMA

Śniadanie, Msza św. w Kaplicy Objawień, przejazd do wioski AJUSTREL, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża, udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Powrót do FATIMY, nawiedzenie Sanktuarium, w którym Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie: Kaplica Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej oraz pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja, udział w wieczornej Modlitwie Różańcowej i procesji, nocleg. 

11 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBACI – NAZARE – FATIMA

Śniadanie, Msza św. w Sanktuarium, przejazd do BATALHY, zwiedzanie wybudowanego  w późnych latach XIV wieku klasztoru Santa Maria da Vitoria, będącego symbolem niepodległości, następnie przejazd do ALCOBACI, miasteczka słynącego z Cysterskiego Klasztoru, zwiedzanie klasztoru i urokliwego miasteczka. Przejazd do NAZARE, znanego niegdyś z uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego. Dziś jest to jeden z kurortów z pięknymi plażami. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, wieczorny udział w nabożeństwie różańcowym ze świecami, nocleg.

12 DZIEŃ: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Śniadanie, Msza św. w Kaplicy Objawień, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA -  zwanego drugą Jerozolimą, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, wizyta w Największym Sanktuarium Średniowiecza, nawiedzenie krypty z relikwiami św. Jakuba, spacer po starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

13 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELLA – LOURDES

Śniadanie, wyjazd do LOURDES – światowego centrum pielgrzymek, miejsca objawień Matki Boskiej, po trasie krótkie postoje rekreacyjne, przyjazd w późnych godz. wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

14 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie, spacer: „śladami Bernadetty”, Nawiedzenie Sanktuarium - Msza św., Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika św. Bernadetty, czas wolny: możliwość kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródła, wspólna droga krzyżowa, udział w procesji ze świecami oraz Różańcu międzynarodowym, obiadokolacja, nocleg.

15 DZIEŃ: LOURDES – CARCASSONNE

Śniadanie, przejazd do CARCASSONNE - zwiedzanie jednego z najlepiej na świecie zachowanych średniowiecznych zespołów warowno-obronnych. Przejazd do hotelu na Lazurowe Wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

16 DZIEŃ: MONACO

Śniadanie, wyjazd do MONACO – po Watykanie drugie najmniejsze państwo na świecie, zwiedzanie: spacer po najstarszej części miasta: Plac Książęcy, Katedra Św. Mikołaja z grobami Grimaldich, Ogrody Św. Marcina. Wyjazd do Polski, przejazd nocny. 

17 DZIEŃ: POWRÓT

Przyjazd do Polski w godz. do południowych.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem LUX
  • 15 noclegów w hotelach*** w pokojach 2,3 os. z łazienkami oraz Premier Classe w pokojach 2 os. z łazienkami (1 łóżko małżeńskie + 1 łóżko piętrowe), 1 nocleg w klasztorze w La Salette (pokoje 4-6 os., łazienki na korytarzu)
  • 15 śniadań
  • 14 obiadokolacji
  • opieka pilota
  • przewodnika na trasie
  • ubezpieczenie NNW, KL

UWAGI:

Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 60 €, wejścia wg uznania. Kolejność zwiedzania ustala pilot- przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz wg programu. Dzień 2 bez obiadokolacji. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).