REJS STATKIEM WŁOCHY - GRECJA - CHORWACJA (8 DNI)

STATEK COSTA NEOCLASSICA

Statek z powściągliwą elegancją - począwszy od wystroju. Rzeźby ze szkła w centrum, wirując zapraszają do spacerów po marmurowej podłodze. Na pokładzie czekają cię muzyka na żywo, piano bar oraz nęcący klub nocny na najwyższym pokładzie statku. Przepiękne mozaiki w teatrze uprzyjemnią każde show.

Costa Cruises to jedna z największych włoskich firm działająca w turystyce i firma cruisingowa nr 1 w Europie. Istnieje na rynku od marca 1948 (pierwszy rejs statku „Anna C” z Genui do Buenos Aires), na dzień dzisiejszy posiada najmłodszą flotę w Europie - 15 statków. W każdym z nich widać włoski styl i inspirację.

Statki Costa Cruises pływają po Morzu Śródziemnym, odwiedzają państwa Europy Północnej, Grenlandię, Kraje Bałtyckie, a z dalszych destynacji – Karaiby, Amerykę Południową, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Daleki Wschód. W ofercie są też rejsy po Oceanie Indyjskim. Ogółem 250 różnych destynacji.

W roku 2008 Costa przewiozła około 1,200,000 gości, co jest rekordem dla europejskiego rynku cruisingowego.

Załoga statków jest międzynarodowa (80 państw), dzięki czemu każdy z gości może poczuć się na pokładzie jak w domu. Obsługa posługuje się pięcioma językami: włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim (na wybranych statkach dodatkowo rosyjskim i portugalskim.)

Na pokładzie, pasażerów czeka mnóstwo atrakcji, można pójść na basen, skorzystać z siłowni, sauny czy jacuzzi, wieczorem zaś posiedzieć w jednej z restauracji czy barów, albo przetańczyć noc w dyskotece.

BARY I RESTAURACJE:

2 restauracje oraz 7 barów.

Wieczór integracyjny: z muzyką.

ROZRYWKA: 

4 jacuzzi, 2 baseny , odkryty tor do joggingu o długości 170 m, centrum odnowy biologicznej z siłownią, gabinetami zabiegowymi, sauną i łaźnią turecką; dwupoziomowy teatr z 600 miejscami ("Teatro Colosseo"), kasyno, klub nocny, dyskoteka, kafejka internetowa, biblioteka, butiki, centrum handlowe i Mini Club dla dzieci i młodzieży, teatr na dwóch poziomach.

KABINY:
654 kabin, w tym 10 suit w prywatnym balkonem.

Kabina wewnętrzna: kategoria classic, premium. Pokłady: Venezia, Pisa, Amalfi, Genova. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 16 m2. W kabinie również szafa, biurko, TV, telefon, mini bar, sejf.

TRASA REJSU:

WENECJA

Przyjazd autokarem do Wenecji. Wypłynięcie z portu o godz. 17:00.

BARI

Przypłynięcie do portu o godz. 14:00. Spacer po Bari i jej najatrakcyjniejszej starej i klimatycznej części miasta Città Vecchia. Wraz z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzanie Basilici San Nicola oraz romańskiej katedry Św. Sabiny. Czas wolny. Wypłynięcie z portu o 20:00.

KORFU

Przypłynięcie do portu o godz. 9:00. Wraz z przewodnikiem wspólny spacer po przepięknej i klimatycznej stolicy Korfu. Trasa spaceru obejmuje starówkę wpisaną na listę UNESCO, prawosławną katedrę, jedną z najciekawszych części miasta Campiello, Pałac Królewski, ogrody Boscetto, Spianade, zatoke Gatisa, Akademie Nauk z pomnikiem Ioannisa Kapodistrasa, katolicką katedrę, ratusz, świątynie patrona wyspy św. Spirydona. Czas wolny. W jego trakcie będzie można zwiedzić Muzeum Sztuki Azjatyckiej w Pałacu Królewskim oraz Starą i Nową Fortece (obowiązują tam bilety wstępu 8 euro). Wypłynięcie z portu o godz. 14:00.

SANTORINI

Przypłynięcie do portu o godz. 13:00. Zwiedzanie autokarem wraz z polskojęzycznym przewodnikiem magicznej wyspy Santorini. Przejazd od portu przez Kaldere, aż do Oia. Podczas przejazdu będzie można podziwiać panoramę oraz urocze zakątki Santorini, wyspy która zwana również piekielną, ze względu na swoja odległą przeszłość, jest miejscem niezwykłych kontrastów - biel budynków odcina się na tle czerni wulkanicznego piasku plaż i skał. W Oia przewidziany jest czas wolny (1,5 h), gdzie będzie można zachwycać się przepięknym zachodem słońca. Wypłynięcie z portu o godz. 19:00.

PIREUS (ATENY)

Przypłynięcie do portu o godz. 07:30. Transfer autokarem i wyjazd do stolicy Grecji. Przejazd wraz z polskojęzycznym przewodnikiem po centrum nowożytnych Aten, podczas którego będzie można podziwiać Bibliotekę Narodową, Uniwersytet, Akademie Ateńską, Pl. Sindagma, Parlament, Pałac Prezydencki strzeżony przez Gwardię Narodową Ewzoni, Stadion Olimpijski – miejsce Igrzysk Panatenajskich oraz Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej /1889/świątynie Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, park Zapio. W trakcie przejazdu autokar zatrzyma się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, aby wziąć udział w uroczystej zmianie warty. Czas wolny, w czasie którego będzie możliwość przejścia pod Akropol. Wypłynięcie z portu o godz. 14:00.

DZIEŃ NA MORZU

DUBROWNIK

Przypłynięcie do portu o godz. 08:00. Zwiedzanie wraz z polskojęzycznym przewodnikiem jednego z piękniejszych miast na świecie zwanego „Perłą Adriatyku”. W programie m.in. spacer urokliwymi uliczkami miasta wpisanego na listę UNESCO, podczas którego poznamy jego historię, a także zobaczymy klasztor franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę i wiele innych cennych zabytków. Wypłynięcie z portu o godz. 13:00.

WENECJA

Przypłynięcie do portu o godz. 09:00. Spacer po mieście: Plac Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata", Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów oraz Most Westchnień, spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. W godzinach popołudniowych wyjazd autokarem do Polski.

ŚWIADCZENIA:

CENA ZAWIERA:

- Przejazd autokarem z Legnicy do portu w Wenecji i z powrotem;                

- opłaty portowe;

- zakwaterowanie w kabinie wewnętrznej 2-osobowej;

- wyżywienie - 3 główne posiłki (7 kolacji, 6 obiadów, 7 śniadań);

- przekąski między posiłkami;

- napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych;

- pakiet napojów do posiłków „Pranzo & Cena”: wino, piwo, napoje bezalkoholowe do lunchu i kolacji, serwowane 

  w szklankach lub kieliszkach;

- wieczorek integracyjny przy muzyce (w trakcie wieczorku 2 drinki z baru)

- serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku;

- serwis kabinowy;

- korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen,  

  jacuzzi, sala fitness, itp.); udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, 

  koncerty, programy animacyjne itp.);

- ubezpieczenie KL 20000euro, NNW 15000zł oraz 1000zł bagażu;

- opieka pilota przez cały czas trwania wycieczki (+spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu).

CENA NIE ZAWIERA:

- wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu (koszt wszystkich wycieczek około 80 euro – możliwość wyboru wycieczek, nie trzeba uczestniczyć we wszystkich);

- korzystania z barów, mini baru w kabinie oraz napojów zamawianych w 

  restauracji oprócz pakietu Pranzo & Cena;

- korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon

  piękności i odnowy biologicznej, internet);

- wydatków osobistych;

- napiwków dla obsługi na statku (kwota uzależniona od długości rejsu, ok 10 euro za dzień/osoba);

- opcji All inclusive.

UWAGI:

Na pokładzie statku obowiązuje bezgotówkowy system opłat. Należność reguluje się ostatniego dnia rejsu gotówką (wpłata depozytu ok. 200 euro/osoba pierwszego dnia rejsu) lub kartą kredytową (VISA, Mastercard, American Express) na podstawie zbiorczego rachunku. Karty kredytowe należy zarejestrować zaraz po zaokrętowaniu. Zmiana uczestnika poniżej 30 dni przed rejsem 50 euro. Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Dodatkowo zgodnie ze zmianami w Ustawie z dnia 22 lipca 2016r., od każdej rezerwacji odprowadzana jest składka do UFG na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowo płatne 10-15 zł).