CHINY - OD PEKINU DO SZANGHAJU

CHINY - OD PEKINU DO SZANGHAJU 

 

WYCIECZKA 12 – DNIOWA

TERMIN: 02.11. – 13.11.2024           CENA: 4.300 zł + 950 $

PEKIN – WIELKI MUR CHIŃSKI – PINGYAO – XIAN – LUOYANG – SUZHOU - SZANGHAJ

 

1 DZIEŃ WARSZAWA  

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot o godz. 13.10, międzylądowanie w Monachium, wylot o godz. 19.35, przelot nocny

2 DZIEŃ PEKIN

przylot do PEKINU o godzinie 11:40. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd na zwiedzanie: spacer po Parku Olimpijskim z „Ptasim Gniazdem”. To pekiński stadion narodowy, nazywany z powodu swojej oryginalnej architektury. To tutaj odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 r. Stadion otaczają rozległe zielone tereny. Następnie wizyta w Świątyni Nieba, która jest jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym. Planowanie i struktura jej głównych budowli posiadają specyficzny styl narodowy. Powierzchnia świątyni wynosi około 4000 mu (280 hr.). Zbudowana została w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Wszystkie budowle mają kształt okrągły, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem ludzi starożytności, że niebo jest okrągłe, a ziemia - kwadratowa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 DZIEŃPEKIN

Śniadanie, zwiedzanie Zakazanego Miasta, będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan - spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym", a następnie Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Udział w lekcjach chińskiego gotowania. Wieczorem powitalna kolacja integracyjna z kaczką po pekińsku. Nocleg.

4 DZIEŃPEKIN - PINGYAO

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Następnie przejazd szybkim pociągiem do PINGYAO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃPINGYAO - XIAN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie malowniczego miasteczka PINGYAO - wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, historyczne mury miejskie, zabytkowe ulice Ming i Qing oraz uliczki przypominające dawne cesarskie Chiny. Przejazd szybkim pociągiem do XIAN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.          

6 DZIEŃXIAN

Śniadanie, wizyta w Muzeum Armii Terakotowej - Dzieło wpisane na listę UNESCO. 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Według wierzeń Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym, armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di. Dalej zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi, w której przechowywane są buddyjskie pisma. Zajęcia z chińskiej kaligrafii. Obiadokolacja w restauracji z tradycyjnymi pierożkami chińskimi oraz pokazem tańca z dynastii Tang – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Powrót do hotelu, nocleg.

7 DZIEŃ XIAN - LUOYANG

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie XIAN m.in.: starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet - budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Przejazd szybkim pociągiem do LUOYANG. Wizyta w Grotach Longmen inaczej Jaskiniach Dziesięciu Tysięcy Buddów – największa z nich poświęcona jest cesarzowej Wu Ze Tian z dynastii Tang – jedynej kobiecie, która została cesarzem Chin, spacer po Starym Mieście. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8 DZIEŃLUOYANG - ZHENGZHOU

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wizyta w klasztorze Shaolin, historycznym ośrodku buddyzmu chan, miejsca legendarnego dla chińskich sztuk walki. W okresie dynastii Ming mnisi tego klasztoru służyli generałom Cesarstwa. Udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Wizyta w Lesie Pagód - zbiór kilkuset grobowców mnichów. Przejazd do ZHENGZHOU, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃSUZHOU

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do SUZHOU, wizyta w Ogrodzie Mistrzowskiej Sieci oraz Fabryce Jedwabiu, gdzie można zobaczyć proces tworzenia jedwabiu oraz zakupić pamiątki, wizyta w Instytucie Haftu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃSZANGHAJ

Poranny spacer do parku, gdzie miejscowi ćwiczą Tai Chi. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, rejs stateczkiem do wodnego miasteczka Luzhi, jednej z najstarszych wiosek. Jej historia liczy ponad 1400 lat. Na uwagę w tym miejscu zasługują mosty, dziś pozostało jedynie 41. To dzięki nim Luzhi uznane zostało za „muzeum starożytnych chińskich mostów”. Przejazd do SZANGHAJU, wizyta w Ogrodzie Yu pochodzącym z XVI wieku, klasyczny chiński ogród, w których przestrzega się zasad harmonii. Spacer po Starym Mieście, wąskie uliczki przypominające cesarskie Chiny. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg

11 DZIEŃSZANGHAJ

Śniadanie, wyjazd do centrum, wizyta w Szanghajskim Muzeum - znakomita kolekcja, obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów, Nanjing Road Bund – symbol miasta, Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji licząca 468 metrów (piąta pod względem wysokości na świecie), wjazd na 76. piętro i podziwianie wspaniałych widoków. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 DZIEŃ - WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot do Wiednia o godzinie 10:10. Wylot do Warszawy o godz. 17.35, przylot o godz. 18.50, zakończenie wycieczki

 

 ŚWIADCZENIA:

- przelot na trasie Warszawa - Pekin oraz Szanghaj - Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe

- 10 noclegów  zakwaterowanie w hotelach 4****, w pokojach 2 - osobowych z łazienkami

- śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu

- lokalny transport klimatyzowanym autokarem

- przejazdy szybkimi pociągami na trasie: Pekin – Pingyao, Pingyao – Xian, Xian - Luoyang, Zhengzhou - Suzhou

- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)

- serwis wykwalifikowanego pilota w języku polskim

- opieka z ramienia biura

- ubezpieczenie ŚWIAT KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 2.000 PLN

- Opłata TFG i TFP

 

CENA NIE ZAWIERA:

- obowiązkowej opłaty za realizacje programu, tj.: wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowych napiwków, inne opłaty lokalne w wysokości 300 $/os. płatne po przylocie do Chin opiekunowi grupy

- koszty wizy chińskiej (biuro nie pośredniczy w wyrobieniu wizy). Do przekroczenia granicy chińskiej niezbędna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest dwukrotna wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie lub Konsulacie ChRL w Gdańsku (obejmuje województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie) celu złożenia kompletu dokumentów, uiszczenia opłaty za wizę, pobrania odcisków palców a następnie odbioru paszportu. Wizyty wymagają wcześniejszego umówienia się. Koszt wizy ok 452 PLN/os.

Szczegółowa informacja na temat procedury wizowej jest dostępna na stronie CENTRUM WIZOWEGO: https://www.visaforchina.cn/WAW2_ZH/generalinformation/news/283405.shtml

Strona ambasady Chin w Warszawie: http://pl.china-embassy.gov.cn/pol/lqfw/

- dopłaty do pok. 1 os. 405$